Hyundai Assan’da yeni CEO Kim oldu

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Türkiye’nin otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai Assan’da üst düzey yönetici (CEO) ve başkan ataması gerçekleştirildi. 2018 yılının Ağustos ayında başladığı görevini tamamlayan Ickkyun Oh’dan koltuğu teslim alan Sangsu Kim; tüm çalışanlara gönderdiği bir mesajla da kendini tanıttı. Sangsu Kim, 1991 yılından beri Hyundai Motor Grubu’nun çeşitli bölümlerinde görev yapıyor.

Güney Kore’deki Young-Nam Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sangsu Kim; 30 yıllık görev süresi boyunca Hyundai’nin faaliyet gösterdiği bir çok ülkede çeşitli pozisyonlarda rol aldı. Kore’de gövde teknolojilerinde mühendis ve yönetici olarak çalışan Kim; daha sonra Çin’de de kalite kontrol biriminden iç denetim birimine geçiş yaptı. Hyundai fabrikalarının çeşitli bölümlerinde yöneticilik yapan Sangsu Kim; son olarak Hyundai Assan’a başkan olarak atandı.

Yeni Başkan, Türkiye’de öncelikli olarak 2021 yılında üretim bandına eklenecek i20 N; i20 N-Line ve yeni Bayon CUV modelleriyle Avrupa ve Türkiye pazarında daha güçlü bir konuma gelmeyi hedefliyor.

Hyundai Assan Türkiye hisseleri 2020 yılının son döneminde tamamen koreli şirket Hyundai Motors’a geçmiş ve Kibar Holding hisseleri sembolik seviyeye inmişti.

 

Önceki İçerik3 ayda 300 satan elektrikli Porsche Taycan ailesi büyüyor
Sonraki İçerikYeni Volkswagen Caddy 2021 Türkiye’ye adım attı
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz