Hyundai Assan’ın olimpiyat başarısı

VW-Golf-GTI

Hyundai’nin iki yılda bir düzenlediği “Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatı”nın 11.’sini Güney Kore’de gerçekleştirildi. Türkiye adına yarışmaya katılan Hyundai Assan’ın iki teknisyeni, olimpiyatlarda gösterdiği başarıyla dikkat çekti. 55 ülkeden 84 teknisyenin katıldığı yarışmada; İzmir’den Özdemir Yapar, dünya klasmanında dördüncü oldu. Adana Hyundai Ertuğrul Plaza’dan Eyüp Uysal ise Elektrik dalında lider olmayı başardı.

“11. Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatı”nda katılımcılara yazılı test ve araç üzerinde beş pratik istasyondan (Motor İşletim Sistemi, Otomatik Şanzıman, Gövde Elektrik Sistemi, Şase Sistemi, Parça Kontrolü) oluşan bir sınav uygulandı.

Temmuz ayında ülkemizde gerçekleştirilen “Ulusal Teknisyenler Olimpiyatı”nda Türkiye Birincisi seçilen Eyüp Uysal ve Türkiye ikincisi Özdemir Yapar, yaklaşık iki ay süren eğitim programının ardından Kore’deki Uluslararası olimpiyatlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmiş oldular.

Önceki İçerik15 yıl aradan sonra zarar
Sonraki İçerikAmerikan efsanesi Türkiye’de
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz