Yeni Hyundai Santa Fe, Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Hyundai Santa Fe modeli ile Türkiye’de en son 2015 yılında karşılaşmıştık. Şimdi ise Hyundai Tucson ve Kona modellerinin yanına yeni bir SUV alternatifi olarak geliyor. İlk kez 2000 yılında satışa sunulan Santa Fe, bu yıl yirminci yaşını geride bırakacak.

Hyundai, elektrikli versiyonu da olacak yeni Santa Fe’den ilk görselleri paylaştı. İlk kez 2000 yılında yollara çıkan Hyundai Santa Fe, adını ABD’nin bir kentinden alıyor.

Hyundai, Santa Fe modeli ile Avrupa’daki iddiası ve gelişimi için de oldukça önemli bir adım atmıştı. Yıllar geçtikçe Hyundai için bir simge haline gelen Santa Fe, dünya çapında 5.2 milyondan fazla satılarak markanın en uzun soluklu modeli olmayı da başardı.

Bugün 20’nci yaşını yepyeni bir modelle kutlayarak gelişimini ve değişimini gözler önüne seriyor. Santa Fe, özellikle daha modern gövdesi ve daha lüks konfor öğeleriyle SUV segmentinde fark yaratmayı hedefliyor.

Yeni Santa Fe sportif bir havaya bürünüyor

Santa Fe, SUV model olmasına rağmen yeni spor modelleri aratmayacak kadar sportif bir şekilde tasarlanmış. Oldukça dikkat çeken estetik tasarımla geleceğinin sinyallerini çizim fotoğrafıyla da kanıtlıyor. Hyundai tarafından paylaşılan çizimlerde yeni entegre tasarımın farkı, kombine ön ızgara ve T şeklindeki yeni tip gündüz sürüş farı (DRL) ile ilk bakışta anlaşılıyor.

Ayrıca, ön tamponun alt tarafında yer alan geniş hava girişleri ve spoyler eklentisi, Santa Fe’nin sportif karakterini de ön plana çıkarıyor. Ayrıca, güvenlik ve teknoloji de yıllar içinde önemli bir değişim geçirmiş. Hyundai, yeni nesil Santa Fe’de ilk defa elektrikli güç aktarma organlarına da yer veriyor.

Yeni Hyundai Santa Fe, tamamen yeni, üçüncü nesil modüler bir platforma sahip. Elektrikli güç aktarma organları ile birlikte performans, kullanım ve güvenlikte de önemli iyileştirmeler sunuyor.

Eylül ayından itibaren yollara çıkacak olan Yeni Santa Fe’nin satışları ilk etapta Avrupa’dan başlayacak. Daha sonra Türkiye’de de Hyundai Tucson ve Kona modellerinin yanında alternatif olarak satışa sunulacak. Böylelikle Yeni Santa Fe modeli sayesinde, markanın SUV segmentindeki gücü ve iddiası artırılması hedefleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.