Hyundai’nin yeni büyük SUV’u ortaya çıkıyor

Hyundai, Tucson modeliyle yakaladığı başarıyı yeni bir büyük SUV ile devam ettirme planında yeni bir adım daha attı. Yeni Santa Fe modelinin ilk resmi profil görüntüsü yayınlandı.

Tamamen yeni bir otomobil olan Santa Fe, markanın tüm pazarlardaki SUV iddiasını büyütme planının yeni adımı olacak.

Yeni Hyundai Santa Fe, markanın 2000 yılından bu yana SUV sınıfında sürdürdüğü rekabetine farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor. Koreli marka yeni büyük SUV modeliyle mevcut pazardan daha fazla pay alma planları yapıyor.

Yeni Santa Fe nasıl bir araç?

Dördüncü nesil Santa Fe, yeni aktif güvenlik sistemleriyle üretilecek. Smart Sense teknoloji paketiyle öne çıkan yenilikçi otomobilde arka yolcu uyarı sistemi bulunacak. Bu sistem, arka tarafta oturanları takip ederek özellikle çocukların araçtan iniş çıkışlarını anında sürücüye iletecek.

Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı ise otomatik fren fonksiyonu ile birlikte geliştiriliyor. Sistem, sınırlı görünürlüğü olan dar alanlarda olası çarpışmalardan kaçınmak için sürücüyü uyarıyor ve gerektiği durumlarda da freni otomatik olarak devreye sokuyor.

Yeni Santa Fe ne zaman çıkacak?

Yeni Santa Fe’, Hyundai’nin SUV sınıfındaki yeni bir üyesi olarak ilk kez 8 Mart tarihinde kapılarını açacak olan 88. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tamamen ortaya çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz