Hyundai, uçan otomobil geliştirilecek merkezi ADA’ya kuracak

Hyundai Motor Company, İnovasyon Laboratuvarı adını verdiği Ar-Ge merkezi için harekete geçti. Marka gelecekte mobilite temeli üzerine inşa edilecek modellerinin geliştirilmesini Singapur’da bulunan ünlü Jurong adasında yapacak. Hatırlanacağı gibi Hyundai geçtiğimiz Las Vegas CES Fuarı’nda uçan otomobil konseptini ve yeni şehirler yaklaşımını sergilemişti. Çeşitli ortaklarla geliştirilecek olan yeni modeller, markaya küresel çapta bir hacim kazandıracak. Hyundai Motor Company, Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu’nun desteğiyle bölgeye yatırım yapıyor.

Hyundai, teknoloji ve ürün gelişimi konusunda yeni bir adım daha atıyor; Hyundai Mobilite Global İnovasyon Merkezi (HMGIC) adıyla kurulacak olan yapı; toplam 44.000 m2 alanı kaplayacak. Singapur’un ada şeklindeki Jurong Bölgesi’nde yapılacak olan merkez, 2022 yılının ikinci yarısında tamamlanacak.

HMGIC, markanın küresel açık inovasyon merkezi olarak da önemli bir yere sahip olacak. Laboratuvar, birden fazla kulvarda hareket ederek gelecekteki yeni mobilite iş kavramlarını keşfedecek. Ayrıca, otomotiv endüstrisinde geleceği temsil edecek olan teknolojik modellerin Ar-Ge’sine de doğrudan katkı payı sağlayacak. Üretim ve satış şekillerini değiştirerek en yeni teknolojilerle yeni pazarlara ve müşterilere ulaşma hedeflerine de öncülük edecek. Yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve diğer gelişmiş teknolojileri bir araya getiren laboratuvar, insan merkezli bir akıllı üretim platformu oluşturacak. Platform ile birlikte yenilikçi bir ürün geliştirme süreci ve isteğe bağlı üretim sistemi test edilecek ve seri üretime katkıda bulunacak.

Hyundai, araç geliştirme sürecinde sanal gerçeklik (VR) teknolojisinin kullanımını da artırmayı hedefliyor. Merkez, daha çok geliştireceği elektrikli modeller ve e-scooter gibi konseptlerle dikkat çekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.