Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Hyundai yeni SUV Bayon ilk görüntüleri

Hyundai’nin yeni crossover SUV modeli Bayon, tasarımı ile ilgili ilk görüntüler ortaya çıktı. Şirketin paylaştığı ilk çizimlerde ön tasarımda Kona ile başlayan ince far dizaynı dikkat çekerken; arkada yine keskin hatlar ioniq modeline dikkat çekiyor. Hyundai yeni SUV Bayon Türkiye’de üretilecek ve yılın ilk yarısında satışa sunulacak.

Bayon, duygusal tasarımı yenilikçi çözümlerle birleştirerek Hyundai’nin Sensuous Sportiness tasarım kimliğini pekiştiriyor. Hyundai Assan İzmit fabrikasında üretilecek yerli crossover SUV model Bayon’un tasarımı ile ilgili ilk detaylar paylaşıldı.

Hyundai, Bayon’un duygusal değeri yüksek bir tasarımla yenilikçi çözümleri birleştirdiğini ve aynı zamanda Sensuous Sportiness tasarım felsefesinin son ürünü olduğunu vurguluyor.

Ön kısımda yer alan bant şeklindeki hava girişi ve dar gündüz sürüş LED lambaları; otomobile genişlik hissi kazandırıyor. Geniş ızgara ise alt kısma doğru yayılarak otomobile oldukça güçlü bir duruş sağlıyor.

Farlar ise gündüz sürüş LED lambalarından ayrı bir yerde konumlandırılarak ön tarafa benzersiz bir aydınlatma mimarisi oluşturuyor.

Otomobilin arka bölümünde de benzer bir görünüm bulunuyor. Fren lambaları, ince kırmızı bir çizgi ile birbirine bağlanmış ok görüntüsü oluştururken; aynı zamanda otomobilin yan kısmına doğru taşmaya devam ediyor. Arka bölümü daha estetik ve çarpıcı hale getiren bu tasarım özelliği, otomobilin geniş görünmesinini de sağlamış.

Önümüzdeki haftalarda hakkında daha fazla detaylı bilginin paylaşılacağı Hyundai Bayon; 2021’in ilk yarısında İzmit’te üretilerek Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.