Hyundai’nin 1 numarası oldu

VW-Golf-GTI

Önder Göker’e büyük gurur.

25 yıl önce servis mühendisi olarak başladığı ve son 2,5 yıldır genel müdürlük görevini üstlendiği Hyundai Türkiye‘deki çalışma süresi Önder Göker‘e dünya çapında bir ünvan getirdi. Göker, 1 Mayıs tarihi itibariyle dünya devinin anavatan dışındaki en eski ve duayen ismi ünvanını kazandı.

Genel Müdür Göker, 1991 yılında çalışmaya başladığı Hyundai Türkiye’de Koreli devin 1997 yılında başlattığı dünyaya açılma stratejisinin ilk çocuğu Hyundai Assan’ın en eski personeli özelliğiyle görevini 25. yaşına kavuşturdu.

“Çocukluğumda ya otomobille ya da oyuncak silahlarla oynardım. Ona bakarsan ya asker ya da otomobilci olacaktım. Otomobilci oldum. İşimi çok seviyorum” diyen Göker, 25 yıllık istikrarlı Hyundai çalışanı olmasıyla da anavatanı dışındaki dünyadaki en eski çalışanı ünvanını kazandı.

Türkiye’de 1997 yılından itibaren üretim yapan marka, geçen yıl ulaştığı 1 milyon adetlik üretim ve bu yol ulaşacağı 1 milyonuncu ihracat rakamıyla da dikkat çekiyor.

Özellikle son iki yılda gerçekleştirdiği yatırımlarla üretim ve ihracatta atağa kalkan marka, günümüzde 2700 çalışanı, 245 bin üretim kapasitesi olan bir otomotiv devi haline geldi.


Başkan Ali Kibar ile Genel Müdür Önder Göker i20 Coupe lansmanında.

HEDEF İLK ÜÇ FABRİKADAN BİRİ OLMAK

Hyundai Assan İzmit tesislerinin dünyadaki Hyundai fabrikaları içinde en kaliteli üretim yapılan ilk 5’e girdiğini söyleyen Genel Müdür Göker, “Hedefimiz bu yıl ilk 3. Sonra da en kaliteli 1. tesis olmak” diyerek, üretime verdikleri önemi de anlatıyor.

PAZAR PAYINI YÜZDE 6’YA ÇIKARDI

Koreli markanın yükselişinde Türkiye satışlarının sorumluluğunu üstlenen Göker, bu yılın ilk üç ayında pazar payını yüzde 6’ya çıkardı.

Türkiye’de i10 ve i20 model ailelerinin üretimini gerçekleştiren Hyundai, son olarak i20 Active versiyonunun üretim ve satışına start verdi. Yeni Tucson ile kompakt SUV segmentinde eski ix35’e göre çok daha heyacanlı bir rüzgar yakalayan marka, yeni Elantra ile hızını artırdı.

Hyundai’nin anavatanı dışındaki en deneyimli kaptanı ünvanını eline geçiren Türk Genel Müdür Önder Göker, gemisinin yelkenlerini iyi rüzgarlarla doldurmayı başarıyor. Yeni modeller birbiri ardına beklentilerin üzerinde satış rakamlarına yöneliyor. Örneğin 2 bin adetlik yıllık satış hedefiyle yola çıkan yeni Elantra’da yıl sonu beklentisi 3.500-4 bin adetlere çıkmış bile.

YENİ HYUNDAİ ELANTRA’NIN ÖN YÜZÜNDE İRİ ALTIGEN IZGARA DİKKAT ÇEKİYOR

Elantra’da Elite paketiyle tüketicilerin en çok tercih ettiği donanımları 136 beygirlik 1.6-dizel-7 ileri otomatik şanzıman kombiniyle buluşturan Göker yönetimindeki Hyunda iTürkiye satış ekibi, 86 bin liranın altındaki bir etiketle bu aracı perakende müşteriye teklif ediyor. İsteyen 3, isteyen 5 isteyene ise 7 yıl garanti seçeneğiyle sunulan yeni Elantra, güçlü turbo dizel motoru, ekonomik yakıt tüketimi (Resmi olarak 4, test sürüşümüzde ortalama 6 litre civarı), bluetooth, navigasyon gibi donanımları içeren 7 inç renkli dokunmatik ekranlı multi medya sistemi, daha hafif ama daha dayanıklı çelik gövde yapısı aracın en güçlü yanları. Ağırbaşlı görünüşü, öndeki yeni altıgen ızgara ve ortasında iri marka logolu ön yüz, bumerangı andıran siyah çerçeveler içindeki sis lambaları aracın daha yukarıda konumlanması gerektiğinin altını çiziyor.

Elantra Hyundai’nin yeni dönem yükseliş modellerinden biri olma potansiyeline sahip bir model.

Genel Müdür Göker’in anlatımıyla; “filoların egemenliğindeki kompakt sedan pazarında dizel otomatik en büyük kozlardan biri. Yeni Elantra bu üçlüye sahip olmasına rağmen, karşılaştığı beklentinin üzerindeki perakende talebi, aracı filoya ayırmamızın önüne geçiyor.”

Hyundai Türkiye Genel Müdürü Önder Göker yeni Elantra’yı anlatıyor:

Önceki İçerikŞarj istasyonları ihalesi belli oldu
Sonraki İçerikİlk otomatik Dacia’yı İbrahim Aybar anlatıyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz