Hyundai’nin tazelenen SUV modeli yeni TUCSON Türkiye’de

Hyundai’nin çok sevilen SUV modeli TUCSON, yenilenmiş tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle Türkiye pazarında satışa sunuldu. Markanın Avrupa’daki satışlarına ivme kazandıran TUCSON, segmentindeki rekabeti de artıracak.

Yeni TUCSON fiyatı ve özellikleri

Bundan tam 20 yıl piyasaya sunulan ve hızlıca Hyundai’nin en popüler modellerinden biri haline gelen TUCSON, aralarında Türkiye’nin de olduğu Avrupa pazarında önemli başarılara imzasını attı. Geçtiğimiz yıl Avrupa’da 158 binden fazla satış başarısı gösteren TUCSON’un ana pazarları arasında Almanya, İspanya ve İngiltere bulunuyor.

 

Yeni Hyundai Tucson fiyatı 1.820.000 TL’den başlıyor. Yenilenen tasarımıyla dikkat çeken araç, ön ve arka tamponlardaki değişiklikler, daha büyük gündüz farları ve lazer kesimli ızgarasıyla modern bir görünüm sergiliyor. İç mekanda ise tamamen yeni bir tasarım, 12,3 inç çift kavisli ekranlar, çift otomatik sıcaklık kontrolü ve ergonomik koltuklar konforu en üst seviyeye taşıyor.

Motor ve donanım seçenekleri

Yeni TUCSON, 1.6 litrelik turbo benzinli ve 1.6 litrelik turbo dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle sunuluyor.

Beş farklı donanım seviyesiyle kullanıcılara geniş bir seçenek yelpazesi sunan araç, hem önden çekişli hem de dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebiliyor.

Teknoloji ve Güvenlik donanımları

Yeni TUCSON, 12.3 inç çift gösterge ekranı, dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, geri görüş kamerası, ön ve ikinci çarpışma önleme sistemleri, şeritte kalma ve takip asistanı, sürücü dikkat uyarısı ve akıllı hız limit asistanı gibi gelişmiş teknolojileri standart olarak sunuyor. Ayrıca, üst donanım seviyelerinde 360 derece kamera sistemi, Krell Premium Ses Sistemi, kör nokta algılama, deri döşeme, ısıtmalı ve soğutmalı koltuklar gibi özellikler de bulunuyor.

 

  • Yeni TUCSON, 1.6 litrelik turbo beslemeli T-GDI motorla 5.500 devirde 160 PS güç üretiyor.  7 ileri çift kavramalı DCT otomatik şanzımanla eşleştirilen bu motorun maksimum torkuysa 1.500 – 4.500 devirler arası 265 Nm.
  • Aracın maksimum hızı ise 192 km/s olarak verilirken 0-100 hızlanması ise 4×2 versiyonda 9.4 saniye (4×4 9.8 sn).
  • Bir diğer motor seçeneği ise 1.6 litrelik turbo dizel ünite. Bu motor seçeneği de 4.000 devirde 136 PS güç üreterek yakıt ekonomisine önem veren tüketicilerin ilgi alanına girmiş oluyor.

  • Aynı zamanda, 620 litreye varan bagaj hacmi, koltuklar yatırıldığında da bu rakamı 1.799 litreye kadar çıkarabiliyor.
  • Giriş seviyesindeki versiyondan itibaren standart olarak LED gündüz sürüş lambaları, 12.3 inç çift gösterge ekranı, dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, geri görüş kamerası, ön ve ikinci çarpışma önleme sistemleri, şeritte kalma ve takip asistanı, sürücü dikkat uyarısı ve akıllı hız limit asistanı aracın kullanımında yarı otonomi sistemini de devreye almaya imkan veriyor..
  • Yeni TUCSON, donanım seviyesine göre; 360 derece kamera sistemi, Krell Premium Ses Sistemi, kör nokta algılama, deri döşeme, ısıtmalı ve soğutmalı koltuklar gibi özellikleri de kullanıcısına en iyi şekilde sunuyor.
  • Türk tüketicisi tarafından büyük beğeni toplayan Hyundai Yeni TUCSON’un satış fiyatı ise 1.820.000 TL’den başlıyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.