Hyundai’ye Koreli olmayan ilk başkan; Türkiye fabrikası da doğrudan bağlı

Hyundai Motor Avrupa’ya yeni Başkan ve CEO atandı. Michael Cole, 1 Temmuz 2020’den itibaren Hyundai Motor Europe’un tüm ticari ve üretim operasyonlarından sorumlu kişi olarak göreve başlayacak.
İngiltere doğumlu Michael Cole, artık Türkiye ve Çekya fabrikalarının üretimini ve tüm Avrupa bölgesindeki operasyonları yürütecek ilk Avrupa kökenli yönetici olacak. Cole, son 11 yılda Hyundai Motor Grubu bünyesinde çeşitli üst düzey yönetici pozisyonlarında görev aldı. Yerine geçtiği Dongwoo Choi, Hyundai’nin Güney Kore’deki merkezine geri döndü.

Hyundai Motor’dan yapılan açıklamaya göre markanın Avrupa’daki merkezinde 1 Temmuz 2020’den itibaren Başkan ve CEO görevine Michael Cole getirildi. 11 yıl boyunca Hyundai Motor Grubu’nda çeşitli üst düzey yönetici görevlerini yürüten Cole; grup bünyesindeki Kia markasının Amerika ofisi başkanlığından ayrılıp Hyundai’nin Avrupa operasyonlarının başına geçecek.

Daha önceki görevlerinde ülke ve bölge yönetimlerini üstlenen Cole; ABD’ye gitmeden önce Kia’nın İngiltere ve Avrupa operasyonlarını da yürüttü. Cole, strateji ile birlikte satış, pazarlama, ürün ve satış sonrası çalışmalarının bizzat başında yer almıştı.

Türkiye geçtiğimiz yıl satış ve üretim operasyonlarıyla Hyundai Motor Avrupa bölge merkezine bağlanmıştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.