i30’a yeni kasa!

Mart ayında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nın ardından yakın zamanda ülkemizde satışa sunulmaya başlanan Hyundai i30’a şimdi de yeni kasa eklendi.
Geçtiğimiz günlerde Hyundai Türkiye Genel Müdürü Önder Göker’in Otoajanda okurları için anlattığı yeni Hyundai i30‘un yeni kasası bir Fastback.
Hatchback versiyonunun ardından station wagon halini gördüğümüz yeni i30 şimdi de sportif sedan seven otomobil sürücülerine göz kırpıyor.
Hatchback i30’a göre 30 milimetre daha alçak olan fastback i30’da arkaya doğru uzanan eğimli tavan çizgisi ilk bakışta göze çarpıyor. Tavan çizgisi otomobilin bagajı ile bütünleşik spoyler’a kadar uzanıyor.
Standart versiyonuna göre ön tampon tasarımı ve alaşım jantları değiştirilen fastback i30 bu haliyle sportif ruhunu tamamen yansıtıyor.
Daha sert süspansiyonlara sahip fastback i30’un bu sayede gövde salınımının azalması viraj hızını artırıyor.
Yeni kasa i30’da Otomatik Uzun Far, Sürücü Dikkat Uyarısı, Otonom Acil Durum Freni ve Şerit Takip Sistemi gibi güvenlik ekipmanlar standart donanımda yer alıyor.

4 bin 455 milimetre uzunluğunda ve bin 425 milimetre yüksekliğindeki i30 fastback’in kabininde hatchback kardeşi ile aynı çizgileri taşıyor. 8 inçlik dokunmatik ekranın görev aldığı otomobilde kablosuz şarj özelliği de mevcut.

Gelelim şimdi de fastback i30’un kalbine… Otomobilin benzinli motor ailesinde 120 beygir güç üreten 1.0 litrelik turbo motor ve 140 beygir güç üreten 1.4 litrelik motor görev alıyor. 1.0 lt motor yalnızca 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilirken, 1.4 lt motorda 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman seçeneği opsiyon listesine ekleniyor. Dizel tarafında ise 110 beygir güç ve 130 beygir güç üreten iki farklı versiyonu bulunan 1.6 litrelik motor görev yapıyor. Bu motorun şanzıman seçenekleri ise 1.4 lt benzinli motor ile birebir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.