İhracatta 23 milyar dolar hesabı

 

Uludağ İhracatçı Birliklerinin (UİB), Bursa Organize Sanayi  Bölgesi'ndeki hizmet binasında gerçekleştirilen OİB Olağan Genel Kurulunda seçimlere tek listeyle gidildi. Sabuncu'nun listesi, seçimlere katılan üyelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

Sabuncu, seçimin ardından yaptığı konuşmada, son 8 yıldır otomotiv  endüstrisinin ihracat şampiyonu olduğunu, 2006-2013 yılları arasında toplam 12,7  milyar dolarlık dış ticaret fazlası veren dev bir endüstri olduklarını kaydetti.  

İhracat şampiyonu olan sektöre bu yıl yeni başarılar katacaklarını aktaran Sabuncu, "Bu yıl dış satışlarımızda hedeflerimizin üzerine çıkacağız. Otomotiv endüstrisi olarak 2014'te 1 milyon 100 bin adet araç üretmeyi, bunların  830 bin adetini ihraç etmeyi ve 21,5 milyar dolar da ihracat geliri sağlamayı  hedefliyoruz. 2014 yılına iyi başladık. İhracat başarımız yıl  içerisinde aynı şekilde devam ederse hedeflerimizin üzerinde 23 milyar doları  bulacak bir dış satışa ulaşmayı ümit ediyoruz" diye konuştu.

Sabuncu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda, "Ford Otomotiv, Oyak  Renault, TOFAŞ, İnci Akü, Beyçelik Gestamp Kalıp ve Otomotiv, Martur Sünger ve  Koltuk, Coşkunöz Metal, Farplas Oto Yedek Parça, Pimsa Otomotiv, Canel Otomotiv",  denetim kurulunda ise "Bosch Sanayi, Formfleks Yalıtım ve Destek Otomotiv"  firmalarının temsilcileri görev aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.