İki dev markadan teknolojik işbirliği

Araç kullanırken müzik dinlemek birçok sürücü için önemli bir etken. Bolca seçenek barındıran ses ve multimedya sistemleri, yolculukları daha keyifli ve güvenli hale getirmek için gelişmeye devam ediyor. Audi de bu konuda yaptığı işbirliğiyle müşterilerine yeni bir hizmet sunuyor.

Abonelik yapısıyla dünya genelinde erişime açık ve yaygın bir şekilde kullanılan Apple Music ile anlaşma yapan Audi; Apple Music altyapısını belirli modellere entegre ediyor. Böylece Audi müşterileri, kişisel Apple Music hesaplarına Bluetooth veya USB gerekmeksizin, doğrudan Audi bilgi-eğlence sisteminden erişebilecek.

Araç içi internet verilerini kullanarak Multi-Medya Arayüzü (MMI) ekranından doğrudan ve sezgisel olarak Apple Music aboneliklerine erişim imkanı sağlanırken; aktif bir Apple Music aboneliğini aracına bağlayan kullanıcılar, uygulamanın 90 milyonu aşan şarkılarına, çalma listelerine ve kişiselleştirilmiş mikslerine, araçlarından ulaşabilecekler.

Apple Car Play ve Android Auto nasıl kurulur, nasıl çalışır?

Eski Audi sahipleri de Apple Music sisteminden yararlanabilecek

Apple Music entegrasyonunun gelecek dönem modellerinde kullanılacak olmakla birlikte, otomatik bir kablosuz güncelleme sayesinde yollarda mevcut Audi araçlara da sunulması planlanıyor.

Audi’nin bilgi-eğlence sisteminde Apple Music uygulamasını açan müşteriler, kullandıkları Apple Kimliği ile giriş yapacak ve ekrandaki talimatları izleyerek Apple Music’i araçları için etkinleştirebilecekler. Kurulum işlemi sonrasında telefonlarına gönderilen doğrulama kodunu girmeleri yeterli olacak.

Apple Music entegrasyonu sayesinde Audi modelleri, sofistike ses mimarisi aracılığıyla tekerlekli bir konser salonu haline geliyor. Bilindiği gibi Audi her modeli için özel olarak tasarlanmış bir akustik deneyim sunuyor. Uzun yıllardır Bang & Olufsen ile çalışan Audi’nin ses tasarımında geldiği noktada, üst düzey bir akustik deneyim yaratılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.