İndirimli RAV4, Japonya’dan geliyor

2017 ve 2018 yılını “Dünyanın en çok satılan SUV’u” olarak tamamlayan Toyota RAV4 tamamen yenilendikten sonra Türkiye yollarına çıkmaya hazır.

Yeni RAV4 artık sadece hibrid motorla satılmaya başlandı. Bu da Toyota’nın 15 yıllık Hibrit Çağı değerlendirmesinin bir sonucu.

5’inci nesil RAV4 Hibrid, Toyota’nın TNGA-K platformunu kullanan ilk SUV modeli.

RAV4 Hibrid, daha alçak ağırlık merkezi, artan gövde dayanımı, daha iyi yol tutuş, yüksek konfor, geniş kabin alanı, 580 litre ile sınıfının lideri bagaj kapasitesi ve güçlü tasarımı ile ön plana çıkıyor.

Yeni RAV4 hareketli ve akışkan tasarımı ile markanın yeni nesil çizgilerinin yansıdığı bir araç olmuş.

Toyota RAV4 Hibrid’de kabindeki görüş açısı kilit noktalardan biri. TNGA platform sayesinde kaput 15 mm alçalarak, sürücünün görüş açısı genişletildi.

Yeni kameralı dikiz aynası ile bagaj tıka basa dolu olsa da arkadaki trafiği tek tuşla görebiliyorsunuz. Yeni RAV4 Hibrid, Toyota’da ilk kez kullanılan bir özelliğe de sahip. İstenildiğinde konvansiyonel otomatik kararan ayna olarak, direkt arkadaki yolu ve trafiği yansıtacak gibi kullanılabiliyor.

Toyota Safety Sense’in ikinci jenerasyonu da RAV4 Hybrid’de standart olarak bulunuyor.

Toyota RAV4’ün yeni 2.5 litre Hybrid Dynamic Force motoru, çok başarılı ve yenilikçi bir güç ünitesi. Dört çeker modelde 222 HP güç üreten hibrit motor, 0-100 hızlanmasını da 8.1 saniyede tamamlayabilecek kadar performanslı.

RAV4 Hibrid, 100 km ortalama kullanımda 4.5 lt yakıt tüketiyor.

Yeni RAV4’te daha kompakt hale getirilen hibrit sistemde, yeni bataryalar yüzde 11 daha hafif ve şanzıman kaybı öncekine oranla yüzde 25 daha az. 

RAV4 Hybrid’de mekanik AWD sistemlerine göre daha hafif ve kompakt olan elektrikli AWD-i sistemi şehir içinde daha iyi yakıt ekonomisi sunarken, yüksek hızda daha sessiz sürüş ve kaygan koşullarda daha iyi çekiş sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.