Intercity İstanbul Park’ta bahar 3 Mayıs’ta başlıyor

Bugüne kadar pek çok ulusal ve uluslararası motorsporları yarışlarının yanı sıra bisiklet ve maraton gibi spor dallarına da ev sahipliği yapan Intercity İstanbul Park Pisti’nde 3-4-5 Mayıs tarihlerinde Türkiye’nin en büyük sağlıklı yaşam ve spor festivali V Weekend Sports
gerçekleştirilecek.

Intercity İstanbul Park tesislerinde otomobil müzesinden motor sporlarına, trafik güvenliğinden güvenli sürüşe kadar bir çok hizmet bulunuyor. Faaliyetleri ile otomobil dünyasının en önemli buluşma noktalarından biri olan Intercity İstanbul Park, bir ilk için hazır olduğunu duyurdu.

3 gün boyunca sporun tüm dallarında

2018 yılında startı verilen V Weekend festivaller serisi 3-4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek V Weekend Sports ile sürecek. Intercity İstanbul Park Pisti, Türkiye’nin en kapsamlı sağlıklı
yaşam ve spor festivalinde 3 gün boyunca tüm spor dallarının buluşmasına, heyecan dolu müsabakalara, birbirinden renkli gösterilere ve herkesin katılımına açık şovlara ev sahipliği yapacak.

Mayıs şenliklerinde neler yapılacak?

V Weekend Sports’u ziyaret edenler hayranı oldukları sporcularla tanışma seanslarına girip onlarla sohbet edebilecek ve tanınmış başarılı sporcuların kariyer hikayelerini dinleyebilecekler.

V City Fitness Championship adlı Türkiye’nin en büyük CrossFit
şampiyonasında 24 ülkeden 150 sporcu katılacak ve rekabetin had safhada yaşanacağı şampiyona için ülkemizin en büyük CrossFit parkuru kurulacak.

Gran Fondo Marmara bisiklet yarışlarının organizatörü tarafından
düzenlenecek olan Gran Fondo İstanbul Park Bisiklet Yarışları, V
Weekend Sports festivali yapılacak. İki gün boyunca iki ayrı yarışın yapılacağı müsabakada ilk gün gerçekleştirilecek yarış, Intercity İstanbul Park Pisti’nin 4 km’lik kısa pist düzeninde 10 turdan oluşacak. İkinci gün yapılacak yarış ise Formula 1 pistinin 5.3 km’lik uzun pist düzeninde 18 tur olarak gerçekleştirilecek.

İstanbul Park’ın zorlu parkurunda gerçekleştirilecek olan Family Run’da ise aileler yarışacaklar. İster aile olarak ister arkadaş grubu olarak katılım gösterilebilen koşu yarışı, V Weekend Sports’un en ilgi çekici yarışlarından biri olması bekleniyor.

Günümüzün popüler başlıklarından biri haline gelen E-spor kategorisinde de 60 sporcunun mücadele edeceği Intercity eRacing Cup Yarışı dadüzenlenecek.

Tech Drone League’in 1 etap yarışı da yine V Weekend Sports kapsamında gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler, heyecanlı geçecek yarışları izlemenin ötesinde drone kullanımını da deneyimleyebilecekler. Ayrıca drone satın alınabilecek alanlar da festivalde hazır olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü de basketboldan
atletizme, karateden bilek güreşine faaliyette bulunduğu 20’ye yakın spor dalıyla V Weekend Sports’ta yer alacak.

Binlerce kişi piste çıkabilecek

2013 yılından bu yana Intercity İstanbul Park’ta motosiklet eğitimlerini, California Superbike School yarış eğitimlerini ve motosiklet pist günlerini gerçekleştiren MotorOn ekibi tarafından düzenlenen ve 5 ayaktan oluşan Motor On Superbike Şampiyonası’nın ilk ayak yarışı da V Weekend Sports organizasyonunun bir parçası olacak.

Sağlıklı yaşam ve sporu hayatında tutan tüm ziyaretçilere girişlerin ücretsiz olacağı festivale, şehrin farklı noktalarından İETT seferleri de düzenlenecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.