Intercity Uber gibi saatlik kiralama yapacak

Intercity kiralama şirketi bireysel ve saatlik araç kiralama sektörüne gireceğini açıkladı. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, kuracakları yeni sistemi Uber’e rakip olarak tanımlamadıklarını; Uber’den daha fazla araçla bu alana gireceklerini dile getirdi.

Vural Ak: Intercity Başkanı

Vural Ak bu konudaki, çalışmalarını “Kendi araçlarımızla, kendi şoförlerimizle büyük şehirlerden başlayarak; mesela İstanbul’da bir pilot uygulamayla kanuni altyapıya yüzde 100 uyarak; yani yüzde 100 kanuni olarak, vergi verip gerekli lisansları alarak; saatlik, günü birlik şoförlü her cins aracın kiralamasına başlayacağız. Çok az kaldı.” sözleriyle ifade etti.

Sözcü’de Fatih Tan imzasıyla yer alan söyleşide Vural Ak, saatlik bireysel ulaşımla ve taşımayla alakalı bir standardın Türkiye’de hala tutturulamadığını belirterek, “Biz İntercity’de yaptığımız her işte hep en iyisini yapmaya ya da hiç yapmamaya çalışıyoruz. Bu konudaki eksikliği gidermeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Intercity yeniden yüzde 100 yerli: Japonlara satılan hisseler geri alındı

Önceki İçerikİlginç protesto: 1002 liralık trafik cezasını bozuk para ile ödedi
Sonraki İçerikİşte F1’e rakip dünyanın en hızlı 10 lüks SUV otomobili
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz