Intercity’den araç sahibi şirketlere milyonluk teklif: Önce sat, sonra kirala 36 ayda 10.800 TL kâra geç

Intercity Filo Kiralama’dan şirketlere öz sermaye desteği teklifi geldi. Teklif, şirketlerin kullandıkları araçların Intercity tarafından satın alınması ile başlıyor. Araçların bedelinin peşin olarak ödenmesini takiben, şirketin ihtiyacı olan araç veya araçlar şirkete kiraya veriliyor. Bunun için şirket araç sayısı kriter değil; ister 1 ister bin araç sahibi de aynı tekliften yararlanabiliyor. Böylece araç veya araç filosu sahibi şirket, araçlarını nakite dönüştürerek, ister öz sermayesini güçlendiriyor, isterse nakit ihtilacını karşılıyor.

Zorlu ekonomik koşullara Intercity önlemi

Türkiye’nin en büyük filo kiralama şirketi olan Intercity, günümüzün zorlu ekonomik koşullarında büyük şirketlerden kobilere sermaye girişi sağlayacak yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Bugün 2.5 milyon adede ulaştığı tahmin edilen şirket araçlarının sadece 350 bini filo kiralama yöntemiyle yollarda. Şirketlerin kendi öz sermayelerinden finanse ettikleri 2 milyon adetin üzerindeki araç ise tüm yüküyle şirketlerin üzerinde. Ayrıca yer yer geniş filo takip ekibine gerek duyuyor. Sunulan yeni hizmet ile Intercity, kaç aracı olursa olsun, asıl işi filo yönetmek olmayan şirketlerin mevcut araçlarını istiyor ve onlara ilginç bir teklifte bulunuyor.

Intercity’den araç sahibi şirketlere ilginç teklif…

Mevcut araçlara nakit ödeme

  • Araç sayısı ne olursa olsun, projeye dahil olmak isteyen müşterilerin mevcut araçları satın alınarak ya yine bu araçlar kiralanıyor veya mevcut araçların yerlerine sıfır kilometre araçlar kiralanıyor.
  • Operasyon nakit ödeme yapılarak gerçekleşiyor.
  • Müşterinin tercihine göre kiralama bedeli karşılığında mahsuplaşma da yapılabiliyor.
İntercity kurucusu Vural Ak, şirketlere çağrıda bulundu.

Ekonomiye yaklaşık 400 milyon TL kaynak

Projenin Türkiye’deki tüm şirketleri kapsadığını ifade eden Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Araçların ödemesini kendi öz sermayemizden nakit olarak karşılıyoruz. Önümüzdeki 6 ayda yaklaşık 4 bin aracı bu şekilde sisteme dahil edeceğiz ve böylece tahminimize göre Türkiye ekonomisine yaklaşık 400 milyon TL’lik bir destek sağlamış olacağız. 1.500 firmanın yararlanacağını düşündüğümüz bu hizmetle şirketler yatırım ve büyüme için kendilerine yeni kaynak elde etmiş olacaklar” dedi.

Intercity’den yeni proje

Şirketlere yüzde 20 tasarruf önerisi

Bu proje ile mevcut 46 bin adetlik araç filolarını 50 binin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini açıklayan Ak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaptığımız hesaplamalara göre mevcut kendi sahip olduğu araçları satarak araç kiralamaya dönen bir şirket, 36 aylık kiralama sözleşmesi ile en az yüzde 15-20 oranında tasarruf sağlayabiliyor. Örnek olarak

  • aylık kirası 2 bin TL olan bir araç üzerinden hesaplama yapıldığında,
  • bir şirketin sağlayacağı aylık tasarruf yüzde 15 üzerinden 300 TL olacaktır.
  • Böylece 36 ayda toplam 100 aracı ile KDV dahil 1 milyon 275 bin TL tasarruf elde edebilecektir.”
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.