Intercity’den Başakşehir’e 20 Renault Megane

Intercity, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü sponsorluğunu 2020-2021 sezonu sonuna kadar sürdürecek anlaşmayı imzaladı.

Intercity İstanbul Park Pisti’nin konuğu bu kez Başakşehir Futbol Kulübü oyuncuları oldu.

Sponsorluk sözleşmesinin yenilenmesi ve bu kapsamda futbol takımı oyuncuları ile idari kadronun kullanımı için tahsis edilen 20 adet Renault Megane, törenle teslim edildi. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın ev sahipliğindeki törene İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Teknik Direktör Abdullah Avcı ile birlikte takım kaptanı Emre Belözoğlu, Arda Turan, Emmanuel Adebayor, Volkan Babacan ve Edin Visca olmak üzere tüm futbolcular katıldı.

Vural Ak, takımın golcüsü Emmanuel Adebayor ile.

Spora katkı sürecek

Törende bir konuşma yapan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Intercity olarak spora katkı sağlamanın ana felsefelerinden biri olduğunu dile getirerek “2013 yılında İstanbul Park Pisti’nin işletmesini devraldığımızda ilk işlerimizden biri, kendi spor kulübümüzü kurmak oldu. Yıl içerisinde farklı motorsporları kategorilerinde birçok yarış düzenliyoruz. Bunlara, yine kendi çabalarımızla başlattığımız ve her geçen gün kapsamını büyüttüğümüz ‘tek marka kupaları’nı da ekleyebiliriz” dedi.

Goksel Gumusdag ile Vural Ak test sürüşü yaptı.

Ak, Intercity Istanbul Park’ın işletmesini devraldıktan sonra pistin yılın 300 günü ulusal ve uluslararası etkinliklerle aktif kullanılır hale getirdiklerini de kaydederek “İstanbul Park Pisti Formula 1’siz olmaz. Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle takvime alınmaya hazırız” diye konuştu.

Emre Belozoglu Vural Ak Arda Turan

Futbolun dünyanın en popüler sporu olduğunu ifade eden Vural Ak, “Bu bağlamda; geçmişte bazı kulüplere katkıda bulunmuştuk. Başakşehir Futbol Kulübü’ne olan desteğimiz de 3. yılına girdi.” şeklinde konuştu.

Goksel Gumusdag ve Vural Ak – imza töreninde.

Törenin ardından Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ve Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Vurak Ak’ın kullandığı spor otomobille pistte hız denemesi de yaptılar. Başakşehirli futbolcular da piste çıkarak tecrübeli yarış pilotlarının idaresindeki Caterham ve Porsche araçlarıyla Intercity Istanbul Park performansını deneyimlediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.