IONIQ Konsept Kabini lüks bir karavan kadar konforlu ve kullanışlı

LG Electronics (LG) ve Hyundai Motor, IONIQ Konsept Kabini tanıttı. Her iki şirket de tüketici rahatlığı ve kişisel elektrikli araçlar konusundaki uzmanlığını birleştirdi. Ortak bir çaba ile lüks karavan kadar kullanışlı olan IONIQ Konsept Kabin, mekanik bileşenlerinin az olması nedeniyle daha fazla iç alana sahip. Böylelikle elektrikli araçların iç mekanlarından maksimum düzeyde yararlanmayı amaçlıyor.

IONIQ Konsept Kabin, mekanı gerçekten ‘evden uzakta bir ev’ yapan bir çok özellikle donatılmış.

Örneğin, sabah işe gidip gelirken mükemmel bir fincan kahve yapıp sunan bir kapsül kahve makinesi, kişinin gideceği yere ulaşmadan önce önce ıslak veya eski ayakkabılarını kurutup tazeleyen koltuğun altındaki bir bölme, sürüş sırasında kıyafetleri temiz ve kırışıksız tutan bir gardırop yöneticisi, içecekleri soğuk tutan bir mini buzdolabı bu konsept dahilinde kullanıcılara konfor sunan unsurlar olarak yer alıyor.

Arkadaki yolcular, optimum görüntüleme açısı için sezgisel el hareketleriyle ekranın kavis derecesini ayarlayabiliyorlar. 77 inçlik geniş OLED ekran, arkadaki her iki yolcunun aynı anda farklı içeriğin keyfini çıkarmasına izin vermek için bölünebiliyor. Koltuk başlıklarındaki hoparlörler ise, diğer yolcuyu rahatsız etmeyen kişisel bir ses bölgesi oluşturuyor.

Konfor ve rahatlığın ötesinde, IONIQ Konsept Kabini içerisindeki en göze çarpan özelliği, aracın tavanının çoğunu kaplayan esnek OLED ekran.

Ancak yenilik yalnızca aracın içine oturulduğunda görülmüyor. Araç boşaldığında, kayan bir çubuk zemini temizliyor, kırıntıları topluyor ve dökülenleri siliyor.

Aynı anda tüm mikropları ve diğer mikroorganizmaları yok etmek için aracın içini dezenfekte eden baş üstü UV LED ışıkları çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz