İş Bankası Visa ile anlaştı, Formula 1’e katılıyor

İlk kez bir Türk bankası logosu bir yarış aracı üzerinde yer alıyor. 15 yıl aradan sonra F1 sponsorluğuna dönen Visa kredi kart şirketi, bu alanda Türkiye’den İş Bankası ile anlaştı. İşbirliği kapsamında Eylül ayında Formula 1 İtalya yarışında Visa ve İş Bankası logoları, yarışın yeni takımı Visa Cash App Formula 1 aracında ve sürücü tulumlarında yer alacak. Böylelikle İş Bankası, bir yarış aracı üzerinde logosu yer alan ilk Türk bankası olacak.

Visa, Şubat ayında 15 yılı aşkın süredir ilk kez spor alanında yeni bir global sponsorluğa adım atmıştı. Bu kapsamda eski adı Scuderia Alpha Tauri olan Visa Cash App Formula One takımının isim sponsoru olduğunu duyurmuştu.

İş Bankası, Visa işbirliği ile, İtalya’da gerçekleşecek olan yarışta Visa Cash App RB Formula One takım haklarını kullanacak.

Visa Cash App RB Formula One takım aracının gerçek boyutlu replikası İstanbul’da sergilenmeye başladı.

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “İtalya’da düzenlenecek yarış için Visa ile imza attığımız bu iş ortaklığı bize büyük heyecan veriyor. Dünya çapında milyonlarca kişinin yakından izlediği böyle bir organizasyonda ilk kez bir Türk bankasının logosunu bir yarış aracının üzerinde görecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İşbirliği, Bankamızın 100. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu özel yılda, bizler için çok daha kıymetli. Heyecan dolu anlara sahne olacak yarışta Visa Cash App RB Formula One takımına ve pilotlara şimdiden başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.