İstanbul Autoshow’un karnesi

VW-Golf-GTI

22 Mayıs’dan 31 Mayıs’a kadar ziyarete açık olan İstanbul Autoshow, rekor ilgiye ulaştı. 11 gün boyunca fuarı toplamda 597.075 kişi ziyaret etti. Bu sayıyla bir önceki fuara göre ziyaretçi sayısının yüzde 30 arttığı görüldü.

Fuarda 37 markanın 500’ün üzerinde modeli yer aldı. Bunlar arasından pek çok markanın yeni modelleri Türkiye’de ilk kez, 2 tanesi ise dünyada ilk kez İstanbul Autoshow’da tanıtıldı. Autoshow 2015’te yapılan araştırmaya göre, gelen çekirdek aile sayısı bir önceki fuara göre 3 kat arttı. Yaklaşık 600.000’e yakın ziyaretçilerin yüzde 77’si erkek, yüzde 23’ü de kadındı.

İstanbul Autoshow 2015, yabancıların da ilgi odağı oldu. Yurtdışından gelen ziyaretçilerin yanısıra Hollanda, İngiltere ve Fransa başta olmak üzere 70’e yakın yabancı basın mensubu da İstanbul Autoshow 2015’u izlemek üzere İstanbul’a geldi.

Önceki İçerikFord, Gölcükte işbaşı
Sonraki İçerikTemsa müşterisine yüzde 10 indirim
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz