İstanbul’a yeni bir otomobil AVM açılıyor

Bakırcı Yapı ve Altınbaş Holding, otomobil AVM projesi Autogross İstanbul’u hayata geçiriyor. TEM Otoyolu Mahmutbey kavşağında inşaatı devam eden Autogross İstanbul, merkezi konumu ile öne çıkıyor. Altınbaş Holding’e ait arazi üzerinde Bakırcı Yapı tarafından tasarlanan Autogross İstanbul’da 179 mağaza satışa sunuldu.

Çok sayıda ön talep toplanırken satışlar bugünden itibaren başlıyor; 2023 yılı sonunda tamamlanacak Autogross İstanbul’un yatırım değeri 3 milyar lira. 5 bin 500 araç kapasitesi ile sektörün yeni merkezi olması hedeflenen Autogross İstanbul, toplam 11 kattan oluşuyor. 100 ile 1.500 metrekare arasında değişen mağazalar arasında satışın yanısıra ekspertiz, mini bakım, yıkama gibi hizmetler de yer alacak.

Galerilerin sorunlarına çözüm olacak

Bakırcı Yapı’nın da çatısı altında yer aldığı Sağlam Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Sağlam, Autogross İstanbul’un, ruhsat sorunu çeken oto galericilerinin bu sorununa da çare olacağını söyledi. Projenin İstanbul’da otomobil ticareti açısından değerli bir lokasyonda yer aldığını belirten Sağlam, “İstanbul’un birçok noktasında oto galericiler tek tek veya kümelenme şeklinde toplanmış bulunuyor. Ancak önemli bir kısmının Ticaret Bakanlığının çıkarmış olduğu yeni yönetmeliğe göre ruhsat konusunda problemleri var. Yeni yönetmeliğe uygun olarak inşa edilen Autogross İstanbul’dan yer alan galeri sahipleri böyle bir sorunla uğraşmak zorunda kalmayacak. Otomotiv sektörünün yeni çekim merkezi olacağız.” dedi.

Bayram Sağlam, gelen müşterilerin rahat vakit geçirebileceği insanların ailesiyle gelip otomobil bakıp alabileceği bir otomobil AVM projesi olduklarını ifade etti.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi İmam Altınbaş Türkiye’nin son 20 yılda çok büyük gelişme gösterdiğini belirterek, “Oto AVM’ler gelişmiş ülkelerdeki gibi olmaya başladı. Bu yasaları çıkartan, kafa yoran insanlara da çok teşekkür etmek lazım. Çünkü evlerin altında insanlar, biliyorsunuz, galerisini genişletmek için kolon kesiyordu. Bu da konut sahiplerinin sıkıntı yaşamasına neden oluyordu. Devlet güzel bir yönetmelikle modern yerlerde bu işlerin çalışır hale gelmesinin önünü açtı ve ona uygun bir şekilde de biz bu AVM’yi yaptık. Çok büyük ilgi var.” diye konuştu.

Proje Direktörü Fatih Yıldırım’ın açıkladığı proje detayları şöyle;

“Proje, 14 bin 250 metrekarelik arsa üzerine inşa ediliyor. İnşaat alanı 90 bin metrekareye ulaşacak. Autogross İstanbul 11 kattan oluşuyor, 9 katta otomotiv satışı ile ilgili dükkanlar ve tahsis alanları olurken; 2 bodrum katı ve teras katı otopark olarak kullanıma sunulacak. AVM’ye 5 kattan direkt giriş olacak. Ortalama dükkan büyüklüğü 100 ila 1.500 metrekare arasında. Projede bir dükkanın satış fiyatı 12 milyon TL’den başlıyor. Ödemesi Türk lirası bazında yapılan satışlarda yüzde 25 peşinat talep edilirken, kalan tutar 18 eşit taksitle ödeniyor.”

Projedeki 179 bağımsız ünitenin 76’sı ön satışlarda sessiz sedasız yeni sahiplerini bulmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.