İşte 2019 Renault Formula 1 otomobili

Renault F1 Takımı 2019 yılı için renklerini ve pilotları Nico Hülkenberg ve Daniel Ricciardo’nun tanıtımını gerçekleştirdi. Takımın tek kişilik Renault R.S.19’un görüntülerinde, aerodinamik yönetmeliğin etkisi görülüyor.

2019 – Renault R.S. 19

Renault R.S.19, Renault hibrid ürün yelpazesinin artan sinerjisini yansıtan Renault E-Tech 19 aktarma organlarıyla donatılmış olacak. Renault, İngiltere’deki yenilenen Enstone Teknik Merkezi’ni de tanıttı. Renault F1 Takımı, BP Castrol, INFINITI, MAPFRE, RCI Banque, Microsoft, EURODATACAR, Bell & Ross ve Tmall’den oluşan sponsorlarının ve değerli teknik iş ortaklarının sağladığı destekten dolayı memnuniyetini açıkladı.

liderlik hedefi ile yarışacaklar

Renault Formula 1 Takımı, Formula 1 FIA Dünya Şampiyonası’ndaki dinamiğini sürdürmek için oluşturduğu planları açıkladı. Marka olarak 2016 yılında F1’e dönüş yapan Renault, her sezon önemli başarılara imza attı ve geçtiğimiz yılı Markalar Şampiyonası’nı 4’üncü olarak tamamladı.

Aynı zamanda Renault Formula 1 Takımı’nın pilotları Nico Hülkenberg ve Daniel Ricciardo’yu basın mensuplarına ve iş ortaklarına tanıtılırken uzun vadede başarılarını sürdürme kararlılığının altını çizildi.

Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll; “Renault olarak hepimiz motorsporlarına tutku ile bağlıyız. Formula 1’deki tarihimiz neredeyse kırk yılı aşkın bir süredir aralıksız devam ediyor. Motorun yeni ismine yansıdığı gibi Renault E-Tech 19, gelecekteki otomobillerimizin teknolojileri için bir laboratuvardır. Formula 1’in bir parçası olmak için en heyecan verici dönemdeyiz. »

Üç yıl önce sahalara döndüğünden beri Renault, Enstone (İngiltere) ve Viry-Châtillon (Fransa)’da bulunan Teknik Merkezleri’nde önemli yatırımlar yaptı. 2 Breton makinesi, aerodinamik deney tüneli, vites kutusunu test eden ekipmanlar, tasarım merkezinin genişletilmesi ve ultra modern bir operasyon hattı oluşturulması ile üretim kapasitesi arttırıldı.

Renault F1 Takımı Genel Müdürü Cyril Abiteboul uygulamaya konulan bu teknik gelişim ve insan faktörüne dayalı temeller ile 2019 yılında izlenecek dinamikleri vurgulayarak ekibin hedefini şu şekilde belirledi: «2016’da 8 puan ile 9’unculuk, 2017’de 57 puan ile 6’ıncılık ve geçen yıl 122 puan ile 4’üncülük. 2019 sezonunu bu atılımı sürdürmek amacıyla başlatıyoruz. Bu sefer ulaşılacak bir pozisyon veya belirli bir toplam puan hedeflemiyoruz. Ekibin yolunu zirveye göre yönlendirmesini istiyorum.»

2019 – Renault F1 Team
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.