İşte Bursalı yeni Megane

Ailelerin de severek kullandığı kompakt sınıftaki hatchback Renault Megane yenilendi. 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda meraklıların gözleri önüne çıkacak otomobilin ilk görüntüleri ise fuardan kısa bir süre önce internete sızdırıldı. Türkiye’de üretilen makyajlı Megane’ın satışına bu yıl bitmeden başlanması bekleniyor.

Bursalı Megane sahne alıyor

Yeni yüzüyle satışa sunulduğu pazarlarda önemli bir sıçrama yapacağı tahmin edilen yeni Megane’ın ön tasarımının Clio’dan ve Captur’dan; arka kısmının ise Clio’dan ve Kadjar’dan izler taşıdığı görülüyor.

Otomobillerin kabininde kullandığı düşük kaliteli malzemeler yüzünden eleştiri oklarının hedefi olan Renault, yeni Megane ile malzeme kalitesini artırdığını belirtiyor.

Bütün modellerde olup olmayacağı henüz gizemini korurken; Megane’ın orta konsolunda yeni Espace’den alınan geniş portre tarzı dokunmatik ekran dikkat çekiyor.

Bazı iyileştirmelerle birlikte benzinli ve dCI dizel motorların görev alacağı Megane’a, ilerleyen zamanda Honda Civic Type R modeliyle rekabet edebilmesi için Renaultsport’un 300 beygirlik turboşarjlı benzinli motor seçeneği de eklenecek.

Megane kompakt sınıfta VW Golf, Ford Focus, Opel Astra, Peugeot 308, Citroen C4, Hyundai i30 gibi rakiplerle mücadele ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.