İşte karşınızda yeni Polo!

Volkswagen ailesinin en sevilen hatchback modellerinden biri olan Polo, altıncı nesliyle otomobil severlere göz kırptı. Tasarımındaki ağabeyi Golf’e yaklaşan detaylarla ve teknolojik yenilikleriyle dikkat çeken yeni nesil Polo, resmi olarak tanıtıldı.
Ailenin MQB A0 platformunda yükselen yeni Polo, platformunun desteği ile şimdiye kadar ortaya çıkmış en büyük boyutlara sahip olmasıyla seleflerinden ayrılıyor.
4 bin 53 milimetre uzunluğa sahip yeni Polo’nun dingil mesafesi de bir önceki nesline göre 94 milimetre daha uzun. Yeni Polo 351 litrelik bagaj kapasitesiyle de rakipleri arasında dikkat çekiyor.
VW, yeni Polo’yu artık yeni sürüş yardım sistemleriyle birlikte sunuyor. Bu sistemlerin arasında, Ön Bölge Asistanı ve Yaya Görüntüleme Sistemi ile genişletilmiş Acil Fren Sistemi, hız limitleyicisi ve lastik basınç sistemi bulunuyor.
Ayrıca, Polo’nun opsiyon listesinde Aktif Cruise Control ve Arka Trafik Uyarılı Kör Nokta Uyarı Sistemi de yer alıyor.
Yeni Polo’daki en büyük yenilik ise kapıyı açınca karşımıza çıkıyor. Tamamen yeni bir dashboard tasarımına sahip olan yeni Polo, kavuştuğu yeni dijital ekranlar ve kontrollerle kalite hissini bir üst seviyeye taşıyor diyebiliriz.
Ağabeyleri gibi dijital gösterge paneline kavuşan yeni Polo’da giriş seviyesinden itibaren 6.5 inçlik dijital bilgi-eğlence ekranı görev alıyor.
Gelelim yeni Polo’nun motorlarına…
Tamamen yeni Polo’nun motor alternatifleri de fazla. Giriş seviyesinde yer alan 1.0 lt benzinli motor, 65 beygir güçten 150 beygir güce kadar uzanan geniş bir yelpazede sunuluyor. Ayrıca, Golf’teki 1.5 litrelik motor da Polo’nun motor ailesinde yer alıyor.
Ailenin en tepesinde ise 200 beygir güç üreten 2.0 litrelik motor konumlanıyor. Berlin’de düzenlenen etkinlikte tanıtılan yeni Polo’da geçen yıllarda Golf’te gördüğümüz 90 beygirlik 1.0 lt hacimli sıkıştırılmış doğalgazla çalışan motor alternatifi de mevcut.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.