Yeni Suzuki Swift Cenevre’de tanıtıldı

İlk olarak olarak casus fotoğrafları çıkmıştı. Ardından Japonya’da broşürlerde görüntülenmişti. Şimdi ise resmi olarak kendini gösterdi.
İşte karşınızda Suzuki’nin baştan aşağı yenilediği hatchback otomobili Swift.
Mevcut Swift’e göre daha uzun, alçak ve geniş olan yeni nesil Swift, Suzuki Baleno ile aynı platformu paylaşıyor. 3 bin 840 millimetre uzunluğundaki yeni Swift, 2 bin 450 millimeter dingily mesafesine ve bin 695 millimetre genişliğe sahip.
Tasarımında keskin çizgilerin dikkat çektiği hatchback otomobilin düşük tavan çizgisi daha sportif görünmesine yardımcı oluyor.
Tasarım anlamında casus fotoğrafları ile benzerlik gösteren yeni nesil Swift’te 1.2 litrelik motor görev alıyor. Ayrıca, 1.2 motor isteğe göre elektrikli motorla da kombine ediliyor ve ortaya hibrit bir Swift çıkıyor. Hibrit Swift’in henüz yakıt tüketimi belli değil ancak, elektrikli motorun etkisiyle yakıtı koklayacağını söylemek pek de yanlış olmaz.
Suzuki Swift’in bir de RSt ismi verilen sportif versiyonu bulunuyor. Bu versiyonda ise 1.0 litrelik turbo motor görev alıyor.
Hibrit versiyonunda CVT şanzıman kullanılan olan Swift’in giriş seviyesinde 5 ileri manuel şanzıman bulunuyor.
Tercihe göre önden çekişli ya da dört çeker olarak satın alınabilecek olan Swift’in turbo versiyonunda ise yalnızca altı ileri otomatik şanzıman ve önden çekiş sistemi bulunuyor.
Yeni motorların yanında yeni teknolojilerle de donatılan Swift’te Çarpışma Önleyici Sistem, Adaptif Cruise Control ve Uzun Far Asistanı gibi güvenlik ekipmanları görev alıyor.
Yeni Swift, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanını yapmaya hazırlanıyor.
Hatchback otomobil dünya lansmanından önce anavatanı Japonya’da satışa çıkmış olacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.