İşte lüks spor otomobilin zirvesi: BMW 8 Coupe!

Coupe spor otomobillerini 2,4 ve 6 serilerinde biraraya getiren BMW, serinin zirvesini ortaya çıkardı. Yeni BMW 8 Serisi Coupe 2018 Kasım ayında yollarda olacak; 2 farklı motor ile birlikte…
Yeni V8 motorlu BMW M850i ​​xDrive Coupe (yakıt tüketimi: 10.5 – 10.0 l / 100 km) 530 hp güç üretiyor. BMW 840d xDrive Coupe ise altı silindirli dizel motorla, 320 hp güç üretiyor. (yakıt tüketimi: 6.2 – 5.9 l / 100 km). Her iki durumda da güç aktarımı, sekiz ileri Steptronic şanzıman tarafından gerçekleşiyor.
Yeni BMW 8 Serisi Coupe, markanın başarılı spor otomobil tarihçesinde yeni bir bölüm açıyor. Premium otomobiller üreten marka için ilham veren sportiflik ve çağdaş lüksü biraraya getiriyor.
Üst sınıf bir spor otomobilden beklenen yüksek dinamik performansa ulaşmak için gövde yapısı, süspansiyon ve şanzımana odaklanılmış.
Düşük ağırlık merkezi, iyi dengelenmiş ağırlık dağılımı, alüminyum, magnezyum ve karbon fiber kullanılarak optimize edilmiş. Güçlü motorlar, spor egzoz sistemi, arka aks diferansiyel kilidi, hafif yapı sert gövde ve süspansiyon yapısı model için öne çıkan başlıklar…
Yeni, arkaya dönük tasarım dili, zarif akan çizgiler, güçlü omuz çizgisi, alt kenarına doğru uzanan uzun arka pencere tasarımda dikkat çeken unsurlar arasında.
Aracın 4,843 mm dış uzunluğu, 1.902 mm genişliği, 1.341 mm yüksekliği ve 2.822 mm dingil mesafesi bulunuyor ki; spor otomobil için optimum oranlara ulaşılmış.
Bugüne kadar BMW modellerinde kullanılan en ince farlar, standart olarak LED. BMW Laserlight 600 metreye kadar genişletilmiş uzun far aralığı sunuyor.
Rahat ve lüks iç ortam, uzunlamasına yönelimli çizgiler ve yüzeyler sürücüyü yola odaklıyor. Buna mukabil sportif ve dinamik bir sürüş deneyiminin altı çiziliyor. Yüksek kaliteli malzemeler, sofistike iç aydınlatma, orta konsoldan gösterge paneline uzanan trim yüzeyleri dikkat çekici.
Yeniden tasarlanan spor koltuklarda oturma pozisyonu öne çıkıyor. İki arka koltukta düşük zemin oturma alanı yer alıyor. Bagaj kapasitesi: 420 litre. Daha fazla saklama alanı için ise arka koltuk sırtlığı 50:50 katlanabiliyor.
M Sport paketinde hava girişleri, 19 inç hafif alaşım jantlar, fren sistemi, çok fonksiyonlu koltuklar, deri direksiyon, logolu ışıklı kapı eşikleri öne çıkıyor.
M Performance TwinPower Turbo V8 motorun yeni jenerasyonu, karakteristik bir sekiz silindirli motor sesiyle, bağımlılık yaratan dinamik güç dağıtımını birleştiriyor. 4.4-litre hacimli benzinli motor silindir başına 68 hp maksimum güç sunabiliyor. Maksimum tork 1,800 ve 4,600 rpm arasında 750 Nm olarak kullanılabiliyor.
SPORT ve SPORT+ ile COMFORT ve ECO Pro modları arasında algılanabilir sürüş deneyimi sunan Coupe otomobil, şehir içi trafikte ya da uzun mesafeli yolda rahatlığı sağlıyor.
BMW Live Cockpit Professional 7.0 inç ekran ve modern grafiklere sahip 10.25 inçlik Kontrol Ekranını içeriyor. Sezgisel kullanım imkanı veriyor. Örneğin, dinamik viraj alma sırasında yanal hızlanma verileri ekrana yansıyabiliyor.
BMW Head-Up Display’in son sürümü yüzde 16 daha büyük bir projeksiyon yüzeyi sunuyor, optimize edilmiş 3D grafikler ve ek ekran içeriğine sahip.
Otomatik sürüşe yönelik birçok donanım bulunuyor; Aktif Cruise Control, Stop & Go fonksiyonu dahil olmak üzere Driving Assistant Professional, Direksiyon ve şerit kontrol asistanı, Lane Change Warning ve Lane Departure Warning, yan çarpışma koruması, mesafe bilgisi, trafik levha uyarısı, öncelikli yol ya da yanlış yol uyarısı gibi özellikler standart.
Park Asistanı – paralel ve dikey park için otomatik rehberlik ediyor. Geri vites asistanı, en son tamamlanmış park etme manevrası ile aynı rotada 80 metreye kadar bir mesafe boyunca geri giderken aracı yönlendiriyor. Park yardımcısı Surround View, Top View, Panorama View ve Remote 3D View ile tamamlanıyor.
BMW ConnectedDrive kişisel hareketlilik asistanı sayesinde otomobil ile telefon tablet gibi cihazlar arasında tam bağlantı kutuyor. BMW Dijital Anahtar, araca doğrudan ulaşılmasını ve motorun akıllı telefonla çalıştırılmasına imkan sağlıyor.
Son olarak hızlanma verileri şöyle; V8 motorlu BMW M850i ​​xDrive Coupe 0 – 100 km / saat hızlanmasını sadece 3,7 saniyede gerçekleştiriyor. Son hızı sınırlandırılmış olarak 250 km / saat. BMW 840d xDrive Coupe hızlanma 0 – 100 km / saat 4.9 saniye,  en yüksek hız sınırlandırılmış olarak 250 km / saat.
Leave A Reply

Your email address will not be published.