İşte ortaya çıkmayı bekleyen yeni Santa Fe’nin ilk fotoğrafları

Yeni dönemdeki hazırlıklarının ağırlığını SUV stili araçlara veren markalardan biri de Koreli Hyundai. Tucson ile çok bayarılı bir çıkış yakalayan marka, şimdi Kona adlı küçük SUV’u ile bu adımını bir ileri noktaya taşıma peşinde. Fakat bitmedi. Hyundai özellikle ABD pazarı için güçlü bir adım olacak yeni Santa Fe ile Avrupa pazarlarının tadına da bakacak.
Koreli dev Hyundai, yeni SUV modeli Santa Fe’nin ilk resmi fotoğraflarını basınla paylaştı. Yeni Santa Fe, marka adına yeni bir sayfa açarak gerek tasarım gerekse konfor anlamında çıtayı bir basamak daha yukarı çıkarma iddiası taşıyor.

 

Hyundai, SUV sınıfının “en konforlu ve en zarif modellerinden birine” imza atarak gelişimini hızla sürdürmeye devam ediyor.
Yeni model D-SUV segmentinin yeni oyuncusu olmaya aday.  Yeni Santa Fe, güncel Hyundai modellerinden esintiler taşırken markanın son tasarım dilinin bir üyesi olarak da öne çıkıyor.
Yeni Santa Fe, göz alıcı, yeni nesil ince tasarımlı farları ve Hyundai ailesinin yeni kimliği olan basamak tipi ızgarasıyla (Cascading Grille) oldukça modern bir görüntü sergiliyor. Dış tasarım, atletik ve cesur çizgilerle karakterize edilirken iç mekan ise birinci sınıf kaliteyi, yatay ve ferah bir düzen ile birleştiriyor. 4.770 mm uzunluğuna ve 1.890 mm genişliğe sahip olan Santa Fe, yerini aldığı modele göre daha uzun bir dingil mesafesi sunuyor. Artan dingil mesafesi sayesinde iç mekanda daha fazla konfor ve genişlik elde edilmiş.

Hyundai Smart Sense teknolojisinin bir diğer parçası olan Santa Fe, ileri seviye aktif emniyet güvenlik paketiyle de adından sıkça söz ettirecek. Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı ile sınıfında bir ilke imza atan otomobil, görünürlüğü düşük alanlarda diğer araçlara fazla yaklaşılması durumunda sürücüyü uyarmakla kalmıyor aynı zamanda frenleri de otomatik olarak devreye sokuyor.

Güvenlik Çıkış Yardımcısı ise, trafikteki araçların yaklaşmasını algılayarak kapıları geçici olarak kilitliyor ve olası kazaları önlüyor. Yeni nesil Santa Fe, önümüzdeki ay düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.