İşte Toyota Corolla’nın en ‘aile’ modeli

Dünyanın en çok satılan otomobillerinden biri olan Toyota Corolla modelinin Touring Sport versiyonu Paris Motor Show’da sergilenecek. Tamamen yeni Corolla’nın hatchback versiyonu bu yılın başlarında Cenevre’de ortaya çıkmıştı. Sedan model de yine kısa bir süre önce kamuflajdan kurtulmuştu. 2018 model Toyota Corolla Touring Sport, sportif, kompakt ve dinamik hatchback bir modeli; ve şık, rafine ve çok yönlü dinamik bir SW modeli tamamlıyor.

Avrupa’da geliştirilen Touring Sports, motor serisi yepyeni 2.0 litrelik tam hibrit bir güç sistemi ile tamamlanıyor. Yeni Corolla model yelpazesinde olduğu gibi Toyota’nın ikili hibrit stratejisine dikkat çekiyor; 122 hp, 1.8 litre veya 180 hp, 2.0 litre hibrid seçeneği olacak. Markanın hibrid teknolojiye olan etkisini yansıtan TS modelinde sadece bir adet geleneksel motor olacak. 116 HP gücünde 1.2 litrelik turbo benzinli motor.

598 litre bagaj alanı

Geliştirilmiş 1.8 litrelik hibrit güç aktarma sistemi, düşük sahip olma maliyeti ile sessiz, sezgisel, duyarlı ve kendi kendini şarj eden EV teknolojisini temsil ediyor. 2.0 litrelik sistem ise Toyota Yeni Küresel Mimarisi (TNGA) platformunda yer alan ilave sürüş konforu, kullanım ve sürüş keyfin, vaad ediyor. Yeni Touring Sports, TNGA sayesinde, sadece hatchback’in bir varyasyonu değil, kendi başına ayrı bir model haline geldi. 2700 mm’lik bir dingil mesafesine ve sınıfının en iyisi arka koltuk oturma alanına kavuştu. Yeni model 598 litre bagaj alnına sahip.

Yeni Corolla, kanıtlanmış bir MacPherson gergi ön süspansiyon sistemi, yepyeni bir multilink arka süspansiyon, yeni amortisör valfi teknolojisi ve ilk kez Adaptif Değişken Süspansiyonu (AVS) yola taşıyor. Yeni GA-C platformu aracın ağırlık merkezini aşağı çekiyor ve daha iyi bir sürüş pozisyonu sunmak için daha düşük bir ön koltuk zemini sağlıyor.

http://otoajanda.com/eylul-kampanyalari-basladi-dacia-ve-renault/3/

Leave A Reply

Your email address will not be published.