İşte yeni Fiat Linea 2018

TOFAŞ’ın Türkiye’de ürettiği Türkiye’de bir zamanlar en çok satan otomobil ünvanına sahip modeli Linea’da yenilenme zamanı geldi. Yeni Linea, Latin Amerika’da özellikle Arjantin ve Brezilya’daki küçük sedan otomobil talebine cevap vermek için yollara çıkacak.

Arjantin’de üretilecek yeni Linea’nın ismi de değişti. Artık Linea değil, Cronos Sedan adıyla yollara çıkacak.

Yeni Linea Cronos sedan oldu

Yeni Linea’nın Türkiye’de üretilip üretilmeyeceği elli değil. ama hatırlarsak, TOFAŞ CEO’su mevcut Linea’nın üretimine Egea’ya rağmen devam edileceğini söylemişti. Yeni Linea’nın yani Cronos Sedan’ın Türkiye’de üretileceği yönünde ise açıklama yapılmadı.

İtalyan Fiat’ın yni nesil modüler bir platformu üzerine yapılandırılan yeni Cronos, tamamen yeni tasarımı, ferah yapısı ile eski Punto platformu üzerine oturan Linea’nın yerini alacak.

Aracın içinde Fiat’ın diğer modellerinden tanıdık olduğumuz ergonomi geçerli.

Brezilya’da 300 bin, Arjantin’de 100 binlik hedefle yola çıktı

Fiat halen Türkiye’de Linea ile birlikte Egea veya uluslararası pazarlardaki adıyla Tipo üretimi gerçekleştiriyor. Egea’nın büyük üretim rakamları nedeniyle yeni nesil Linea yani Cronos üretiminin Türkiye’de devamı olmayabilir. Bunun yerine Cronos Güney Amerika pazarlarına uyun küçük sedan olarak hayatına başlayacak. Cronos’un sadece Brezilya’daki yıllık satış hedefi 300 bin, Arjantin’deki satış planı ise 100 bin adet. Büyük rakamlar…

Yeni Linea veya yeni adıyla Cronos Sedan 1.3 ve 1.8 litrelik motor seçenekleriyle Latin rekabetine katılacak. Karşısındaki en büyük rakip ise yenilenen Polo Sedan Virtus.

Yeni Cronos, Güney Amerika’da 2018 yılı ilkbaharında satışa çıkacak. Bu süre içerisinde Cronos Sedan modelinin diğer detayları daha fazla ortaya çıkacak.

Bu arada hemen hatırlatalım, TOFAŞ’In Bursa’da ürettiği Fiat Egea/Tipo Sedan, Dodge Neon olarak Meksika’ya ihraç ediliyor.
Konuyla ilgili bir haberimizi Amerika’ya yeni kapı açtık   haberimizden okuyabilirsiniz.

VW, yeni Polo Sedan’a Virtus adını verdi

 

 

Egea/Tİpo benzeri çizgiler aracın ön ve arkasında dikkat çekiyor.

 

 

Fiat, bir çok markanın benimsediği aynı ön yüz politikasına mı yöneliyor?
1 yorum
  1. Hüseyin aköz diyor

    Yeni linea Türkiyedede satilacakmi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.