İşte yeni Ford Courier: Biri EV, üç motorla yola çıkacak

;Dünya lansmanı Türkiye’de yapılan yeni nesil Ford Courier özellikleri belli oldu. Halen Gölcük Ford fabrikasında üretilen Courier, sonbahardan itibaren Romanya Craiova tesislerinde üretilmeye başlayacak. Yeni Courier’in Romanya’da üretilecek olması, Türkiye’den bir model gitti anlamına gelmiyor. Çünkü, Türk şirketi Ford Otosan, Romanya fabrikasının da sahibi pozisyonunda. Ford Otosan 2022 yılında satın aldığı Romanya Ford operasyonu ile 2025 yılı sonunda üretim kapasitesini 900 bin adete yükselterek, Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim üssü olacak.

Yeni Ford Courier lansmanı İstanbul yapıldı
Yeni Ford Courier modelinin İstanbul’daki tanıtımına Ford Pro Avrupa Başkanı ile Ford Otosan Genel Müdürü Güven Özyurt katıldılar.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Önceki İçerikYeni Ford Courier dünya lansmanı Türkiye’de yapıldı
Sonraki İçerikTürkiye’deki EV üreticileri için ÖTV teşviği geldi
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz