Iveco Hyundai ile işbirliği yapmak istiyor

Iveco Hyundai ile işbirliği
İki şirketin arasındaki niyet mektubunu; Hyundai adına Jaehoon Chang ve Martin Zeilinger ile Iveco yöneticileri Marco Liccardo ve Gerrit Marx imzaladı.

Otomotivde işbirlikleri yönündeki haberler arttı. Daha geçtiğimiz günlerde Honda ile Sony arasındaki yeni ortak şirket ve onların 2025 yılında yollara çıkacak ilk aracını haber olmuştu. Şimdi de İtalyan ticari araç üreticisi Iveco Hyundai ile işbirliği aramak üzere niyet mektubu imzaladı.

Hyundai iye Iveco, imzaladıkları MOU sözleşmesinde (niyet beyanında) belirtildiği gibi; “araç teknolojileri, ortak tedarik ve karşılıklı tedarik” konusunda olası işbirliğini araştırmak istiyorlar.

Bu anlaşma, iki tarafın teknoloji ve platformlar ile bileşenler ve sistemler alanlarındaki işbirliği potansiyelini değerlendirmede; merdivenin lk basamağı olabilir. Yakıt hücresi sistemleri, araç otomasyonu ve ticari araçlar için bağlantı dahil olmak üzere elektrikli sürücüler ve platformlar ilgi çekici konular arasında sayılabilir.

Iveco Grubu, dünya çapında yaklaşık 34 bin kişiyi istihdam ediyor. 29’dan fazla üretim tesisi ve 31 araştırma ve geliştirme merkezi çalıştırıyor.

Önceki İçerik2022’de Volkswagen binek satışlarının 25 bini SUV olacak
Sonraki İçerikElektrikli Passat Volkswagen Trinity 2026’da geliyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz