İngilizlerden hibrit Kia Niro kalitesine onay

Otomobil sahiplerinin kullanıcı memnuniyetini baz alan J.D. Power İlk Kalite Değerlendirme Raporu’nda ilk sırada yer alan KIA, bu alanda yeni bir birincilik daha elde etti. Bu kez İngiltere’deki Kalite Değerlendirme Raporu’nda da birincilik elde eden KIA, sergilemiş olduğu bu performansla kalite alanındaki başarısını perçinlemiş oldu.

Amerika’nın Kalite Değerlendirme Raporu J.D. Power 2016 sıralamasında ilk basamakta yer alan KIA, Sportage ve Soul ile segmentlerinin en iyisi seçilmişti. 2017 yılında da Soul, Cerato, Niro ve Sorento modelleri ile 4 farklı sınıfta birinciliği almıştı.

J.D Power Otomotiv, Performans, Uygulama ve Düzen (APEAL) araştırmasında ise Soul modeli ile 5 kez ödül alan KIA, 2017 yılında Niro, Soul ve Cadenza olmak üzere üç farklı modeliyle yine birinci sırada yer almıştı. Böylece KIA, bu yılın araştırmasında üç segmentte kazanan marka olarak ön plana çıktı.

J.D. Power İlk Kalite Değerlendirme Raporu’nda birçok kez ilk sırada yer alan KIA, bu sefer de İngiltere’deki Kalite Değerlendirme Raporu’nda birinci oldu.

Alınan bu ödülün ilk olmadığına dikkat çeken KIA Genel Müdürü Can Ağyel, konuyla ilgili açıklamasında: “KIA ürün ve hizmetleri kadar tasarımıyla da bugüne kadar birçok ödül aldı. J.D. Power araştırmalarında da birinci olarak kalitesini iki defa tescil ettirdi. Bu sefer de İngiltere’de yine J.D. Power tarafından yapılan araştırmada rakiplerini geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. KIA olarak ürün, hizmet ve çözümlerimizle en iyisi olmaya devam edeceğiz.” sözlerine yer verdi.

 

12-36 aylık araçlar değerlendiriliyor

Üçüncü yılında olan J.D. Power Kalite Değerlendirme Raporu’nda, 12 ile 36 aylık araç sahipliğinde, İngiltere’deki araçların ilk kullanıcıları tarafından son 12 ay boyunca yaşanan sorunlar ölçülüyor.

8 farklı kategoride 177 sorunun mercek altına alındığı raporda; dış tasarım, sürüş deneyimi, özellikler, kontroller, ekranlar, ses sistemi, iletişim, eğlence, navigasyon, koltuklar, ısıtma, havalandırma, klima, iç tasarım, motor ve şanzıman gibi özellikler esas alınıyor. Toplam güvenilirlik 100 araçta yaşanan sorunların sayısına göre belirlenirken, daha düşük puan daha yüksek kaliteyi yansıtıyor.

Yıllardır kalite ve güvenirlilik alanında ödüller alan KIA, J.D. Power İlk Kalite Değerlendirmesi Raporu’nda üst üste gösterdiği başarısı ile dünya standartlarında bir otomobil markası olduğunu kabul ettiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.