Jaguar Land Rover, Twitter ve Facebook’tan çıkarılanlara kapıyı açtı

Tesla’nın patronu Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ortalığı oldukça karıştırdı. Sosyal medya platformu da dahil olmak üzere bir çok teknoloji şirketi; çalışanlarıyla yollarını ayırıyor. Ama işte çıkarılanlara önemli bir talip çıktı.

Jaguar Land Rover, mühendislik ve dijital işlerle ilgili boşlukları doldurmak için; Meta Platforms (Facebook) ve Twitter gibi teknoloji şirketlerince işten çıkarılan çalışanlara kapılarının açık olduğunu duyurdu.

JLR Cuma günü yaptığı açıklamada, otomobil üreticisinin Birleşik Krallık (İngiltere dahil), ABD (Amerika Birleşik Devletleri), İrlanda, Hindistan, Çin ve Macaristan’da yaklaşık 800 yeni çalışanı işe almak istediğini açıkladı.

İşten çıkarılan Twitter ve Facebook çalışanlarını Jaguar Land Rover istiyor.

İşe alınacakların çalışacakları bölümler otonom sürüş, yapay zeka, elektrifikasyon, bulut yazılımı, veri bilimi ve makine öğrenimi gibi alanlar olarak sıralandı.

Facebook ana şirketi Meta, tarihindeki en büyük işten çıkarma operasyonunda yaklaşık 11 bin çalışanı ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Hintli Tata Motors’un kanatları altındaki JLR; işe almak istediği çalışanların yeni nesil elektrikli otomobillerin geliştirilmesi için gerekli becerilere sahip olduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.