Jan Nahum Unico’da hakim oldu, yönetim değişti

Otomotiv sektöründe bir dönemi İtalya Fiat Grup’da olmak üzere uzun yıllar tepe yönetici ve murahhas aza olarak görev alan Jan Nahum; hisse devrine ilişkin süreçleri tamamlanan Unico Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yönetim Kurulu Muharras Üyesi Ender Güzeler, Unico Sigorta Genel Müdürlüğüne atandı.

Unico Sigorta’da, şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda üst yönetim kadrosunda önemli değişiklikler gerçekleştirildi. Şirketin hakim hissedarı konumuna geçen Jan Nahum’un Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği Unico Sigorta’da; 2021 yılı Aralık ayından bu yana Yönetim Kurulu Muharras Üyesi olarak görev yapan Ender Güzeler Genel Müdür oldu. Güzeler, Unico Sigorta Yönetim Kurulu’ndaki mevcut görevine de devam edecek. Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Emine Talay Turan ise Unico Sigorta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarına devam edecek.

1988 yılında kurulan Türkiye’nin önde gelen hayat dışı sigorta kuruluşlarından biri olan Unico Sigorta, farklı sektörlere yönelik özel ürünler; uzman risk yönetimi çalışmalarıyla butik sigortacılık üzerine yoğunlaştı. 1600 üzerinde iş ortağı, 190 üzerinde çalışanı ile 8 bölgede hizmet veriyor. Unico Sigorta, 2021 yılında 154,5 milyon TL karlılık, 1,3 Milyar TL prim üretimi gerçekleştirdi. Öz sermaye yeterlilik oranı yüzde 118,5 oldu.

Ender Güzeler kimdir?

Anadolu Üniversitesi mezunu olan Ender Güzeler, 25 yıldır sigorta sektöründe AXA Oyak, Fiba (Sompo), HDI, Koru ve Güneş Sigorta şirketlerinde çeşitli kademelerde Tahsilat, Rücu, Hasar, Teknik ve Satış yöneticilikleri yaptı. Güzeler, 2015-2021 yılları arasında sahibi olduğu OLV Risk Yönetimi ve Danışmanlık’ta çalışmalarını sürdürdü. 2021 yılı Aralık ayından bu yana Unico Sigorta’da Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yapan Güzeler, 2022 yılında Unico Sigorta Genel Müdürü olarak atandı.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.