Japon akü devi, 3 milyon motosiklet için Türkiye’ye geldi

Motosiklet pazarının maruz kaldığı vergisel baskılara rağmen, dünya devlerinin ilgisi eksilmiyor. Motosiklet akülerinin dünya çapındaki önemli markalarından Yuasa, Türkiye pazarına giriş yaptı. Japon akü devi Yuasa Türkiye’deki 3 milyon motosiklet aküsüne talip.

İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, motosikletlerin ğüç kaynağı olmak için Türkiye’ye giriş yaptı. Yuasa motosiklet aküleri, Motobike 2018 İstanbul Fuarı’yla tüketiciler ile buluştu.

Trafikte 3 milyon motosiklet

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Şu anda Türkiye’de 3 milyondan fazla motosiklet trafikte. Kur ve vergi artışına rağmen İstanbul’da önemli bir motosiklet kullanımı var. Marmara’yı bölge olarak Ege ve Akdeniz izliyor. Oldukça hareketli bir pazar. İş ortağımız GS Yuasa’nın 100 yılı aşan tecrübesini, kendi deneyim ve tecrübemizle birleştirerek Türkiye’deki motosikletlere enerji sağlayacağız ve sektöre yenilik ve dinamizm katacağız” iddiasında.

Eski Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu da şirketin yönetim kurulunda yer alıyor.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş:

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir. İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış & Pazarlama Ofisi bulunuyor.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.