Japon ortaklıktan Tesla’ya karşı Playstation 5 hamlesi!

Kısa süre önce güçlerini birleştiren Sony ve Honda, elektrikli otomobillerinde Playstation 5 kullanacağını söyledi.

Günümüz otomobilleri tartışmaz bir şekilde dijital teknolojinin gerekliliklerine paralel olarak şekilleniyor. Kendi kendine gidenler, içerisinde sinema salonu olanlar, sürücü odaklı yardımcı sistemler ve çok daha fazlası otomobilleri bir araç olmanın dışına çıkarıyor. Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un da akıllı cihaz olarak nitelendirildiğini hatırlatalım. En yeni örneklerden birisi de henüz taze ortaklar olan Sony ve Honda’dan geldi.

Sony ve Honda, Playstation 5 ile gücünü artırıyor

Sony ve Honda, bu yılın ortalarında birlikte elektrikli araçlar üreteceklerini ve 2025 yılına kadar tanıtacaklarını duyurdu. O güne dek Playstation kaç gelir meçhul ancak, ortaklığın şu anki en büyük kozu mevcut Playstation 5 olarak öne çıkıyor.

Otomobillerin artık tamamen bir yaşam alanına çevrilmesi konusunda firmalar önemli adımlar atıyor. Diğer yandan sürüş teknolojileri de geride kalmıyor. Tüm bunları bir araya getirmek isteyen Sony ve Honda, güçlerini birleştirerek otonom sürüşe ve teknolojiye “mükemmel” bir şekilde odaklanacak.

Piyasaya sürülecek olan otomobillerin “katil uygulaması” Honda ve Sony tarafından sunulan PlayStation 5 video oyun konsolu da dahil olmak üzere geniş eğlence seçenekleri kütüphanesi olacak. PlayStation arabanın içine yerleştirilecek, böylece ayrı bir konsola gerek kalmayacak. Konsol, PlayStation 5’ten itibaren Sony’nin portföyündeki en gelişmiş oyunları oynatacağı belirtiliyor.

Aracınız Honda teknolojisiyle kendi kendine giderken, Sony teknolojisiyle film izleyip oyun oynamanıza imkan tanıyacak denilebilir. Şirketler, Playstation 5 ve gelecekteki türevi ürünlerin mobiliteye uyarlandığını ve bu ürünlerin Tesla’ya karşı güçleri olduklarını söyledi.

Sony-Honda otomobili, Tesla’ya eğlence temelli bir meydan okumaya çalışmanın yanı sıra, Google ve Apple tarafından üretilen benzer şekilde yazılım odaklı araçlarla rekabet etmeyi de amaçlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.