Japon Yamaha otomobile el attı!

Her sınıfa göre geliştirdiği başarılı modelleriyle, motosiklet dünyasının sevilen markalarından biri olan Japon Yamaha motosikletteki tecrübesini yeni modeliyle otomobile aktarıyor. 2015 yılında Tokyo’da ilk konsept otomobilini sergileyen Yamaha, yine Tokyo’daki fuarda, yepyeni konseptini görücüye çıkaracak. Markanın anavatanındaki fuarda, Yamaha’nın 19 farklı motosiklet modelini de görmek mümkün.

Ekim ayının sonunda düzenlenecek fuarda, dört tekerlekli Yamaha modeli de boy gösterecek. Diğer üreticiler için araç motoru geliştirerek önemli tecrübeler edinen Yamaha, bu tecrübesini nadir de olsa kendine uyguluyor.

2015 yılındaki Sports Ride Concept isimli Yamaha otomobil konseptinin tasarımı McLaren F1 tasarımcısı Gordon Murray’in elinden çıkmıştı. Ortadan motorlu iki kişilik konsept otomobilin, ön ve arka kısımdan oldukça yakışıklı göründüğünü söyleyebiliriz. Yamaha, yalnızca 750 kilogram ağırlığındaki bu konseptini, Yamaha motosiklet modellerinden ilham alarak geliştirmişti.

Yamaha Sports Ride konsepti, 2015 Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenmişti

Şimdi ise gözler yeni konseptte.

Son zamanlarda çıkan dedikodular, Yamaha‘nın yeni konseptini seri üretime geçireceği yönünde. Ancak, bütün detaylar fuarda netlik kazanacak.

25 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nda hem Yamaha’nın hem de diğer Japon otomobil devlerinin ve Avrupalı üreticilerin yepyeni, fütüristik modellerini tüm detaylarıyla tanıyacağız.

O zamana kadar Japonya’dan gelen haberler için otoajanda.com’u takibe devam edin…

SUV’un 10 yıllık lideri yenilendi: Yeni Nissan QQ fiyatları ve özellikleri

Yamaha’nın fuar güzelleri

http://otoajanda.com/hangi-bolgede-ne-kadar-motosiklet-satildi/

http://otoajanda.com/bmw-g-310-gsin-turkiyedeki-ilk-testi/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.