Kalabalık aileler için 8 koltuklu Transporter

Volkswagen Ticari Araç ailesinin güçlü modeli Transporter yeni bir versiyonla müşterilere ulaşıyor. Türkiye’ye özel hazırlanan Volkswagen Transporter 8+1 koltuklu versiyon satışa sunuldu. Yeni Transporter 8+1, fiyatı, konforlu sürüş ve ekonomik kullanım gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Özellikle kalabalık yolculuklar için tercih edilebileceği gibi turizm amaçlı özel taşıma hizmetlerinde de öne çıkabilecek bir model.

İlk olarak 68 yıl önce üretildiğinde kendi sınıfını yaratan Volkswagen Ticari Araç’ın efsanevi modeli Transporter 8+1 showroomlarda yerini aldı. Tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra, 2.0 TDI 150 PS gücündeki motor ve otomatik vites seçeneği öne çıkıyor. Yeni Transporter 8+1, 164.950 TL fiyatıyla kalabalık ailelerin ve yolcu taşımacılığının ihtiyaçlarına konforlu ve ulaşılabilir bir alternatif olacak.

VW Transporter

Yeni Transporter 8+1, 2.0 lt 150 PS motorla alınabiliyor. Çift kavramalı otomatik şanzıman (DSG) ile sunulan modelde ayrıca viraj dengeleme sistemi (ESP), anti patinaj sistemi (ASR), hill holder (yokuş kalkış desteği) bulunuyor. Yağmurda fren desteği, yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), elektronik diferansiyel kilidi (EDL), dört tekerlekte bağımsız süspansiyon standart donanımda yer alıyor. Ayrıca hız sabitleyici, radyo kumandalı deri direksiyon gibi birçok donanım da bu Türkiye paketi içerisinde.

Volkswagen Transporter 8+1 koltuklu Türkiye’ye özel olarak tasarlandı. Volkswagen DNA’sını yansıtan farlar, tek krom şeritli ön ızgara ve ön tampon ile arka kısımda keskinleşen hatlar dış tasarımında öne çıkıyor. Gövde renginde tampon, yan aynalar ve kapı kolları Transporter 8+1’e daha şık bir görünüm kazandırıyor. Yükseklik ayarlı halojen farlar, ısı yansıtıcı ve renkli camlar, rezistanslı arka cam ve cam sileceği ile sürüş konforu sağlanırken arka park sensörü sayesinde rahat park etme imkanı sunuluyor. Ön ve arkadan üflemeli klimatik klima ve yolcu bölümü basamak aydınlatması ile yolcular için konforlu bir seyahat imkanı bulabilecek. Tavanda bulunan 10 adet portbagaj sabitleme noktasıyla kullanıcılara ekstra yük taşıma kapasitesi sağlanıyor.

Otomobil statüsünde, vergi avantajı var

2014 yılında kabul edilen ilgili kanunla, en fazla 9 koltuğa sahip olabilen ve insan taşımak amacıyla imal edilen motorlu taşıtların otomobil sınıfına dahil olmasıyla birlikte otomobil statüsünde tescil edilen Transporter 8+1, böylece düşük MTV ile Transporter sahibi olmak isteyenler için daha cazip bir hale geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz