Karavanist Karavan ve Ekipmanları Fuarı İstanbul’da açıldı

İki yıla yakın süredir evlere kapalı kaldığımız bir dönemi, doğa içindeki kamp tatillerine ilgi giderek artıyor. Özellikle geçtiğimiz yıl yeniden düzenlenerek, düşürülen karavan ÖTV oranlarının da bu alana ilgiyi artırması bekleniyor. Böylesine bir ortamda 2022 bahar ve yazına da hazırlık olabilecek zamanlamayla İstanbul’da Karavanist İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı açıldı.

Karavanist İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı ve doğa ile iç içe olmayı tercih eden ve düşünenlerin tüm malzemelerini bulabildiği Outdoorist Fuarı, 8 Ocak Cumartesi günü, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

16 Ocak 2022 Pazar gününe kadar açık olacak olan fuarlar, hafta içi her gün saat 10.00 ile 19.00 arası ziyaret edilebilecek.

Motorlu karavanlarda sektörün uzun süredir beklediği ÖTV indirimi, meclisten geçti. 1 Ekim 2021 tarihinde TBMM’ye sunulan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nde; motorlu karavanlarda yüzde 220 olan ÖTV oranı, yüzde 45’e indirildi.

 

Ford Ranger ve Raptor ile doğa keşfi

Ford Ranger Raptor’un arka yük bölümü, içinde lavabo, ocak ve kamp eşyalarının koyulabileceği kamp çekmecesi taşımaya imkan verecek alanı sunabiliyor.

Ford’un her iki modeline de kamp ekipmanlarının yanı sıra çadır veya karavan eklenebiliyor.

Karavanist Fuarı’nda İstanbulkart avantajı

Her iki fuar da, her gün 10.00 ile 19.00 saatlerinde ziyaret edilebiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM ürünü İstanbulkart Tüyap’ta ödeme aracı olarak kullanılabiliyor. Büyükçekmece Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde İstanbulkart ödeme yöntemi; kapı girişlerinde, fuar otoparkında ve fuar alanındaki mini marketlerde geçerli.

Ayrıca İstanbulkart sahipleri bu fuarda yüzde 20 indirimli giriş yapabiliyor. Yanı sıra sağlık çalışanlarının ve 12 yaş altı ziyaretçilerin girişleri de ücretsiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz