Kardeşlere 5 yıldız

Honda’nın bu yıl yenilediği iki modeli EuroNCAP çarpışma testine girdi. B segmentindeki Jazz ve kompakt crossover segmentindeki HR-V, 5 yıldız almayı başardı.

3 yıl sonra yeniden Jazz

Bu yıl gerçekleştirilen testlerden 5 Yıldız ile çıkan iki küçük sınıf otomobilden biri olan yeni Honda Jazz gibi HR-V’de de City Brake Active System – Şehir İçi Aktif Fren Sistemi standart olarak sunuluyor. Lazer teknolojisi ile çalışan sistem, yolu sürekli olarak tarıyor ve olası bir çarpışma anında otomatik olarak fren yapıyor.

Honda HR-V bahara hazırlanıyor

Her iki modelin de orta ve üst ekipman seviyesinde Çarpışma Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanımlama Sistemi, Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, Şerit Koruma Destek Sistemi ve Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi’ni barındıran ‘İleri Güvenlik Sistemleri’ standart olarak sunuluyor.

Honda’nın daha önce Civic ve CR-V modelleri de testten 5 yıldız almayı başarmıştı.

Önceki İçerikKüçük lüks SUV’a yeni oyuncu
Sonraki İçerikGenesis bağımsızlığını kazandı
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz