Karsan Otonom Atak Electric için İTÜ işbirliği!

karsan otonom atak electric
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Karsan, Amerika ve Avrupa’nın gerçek yol koşullarına hazır ilk Seviye 4 sürücüsüz otobüsü Karsan Otonom Atak Electric için yeni bir projeye imza atıyor. Karsan Otonom Atak Electric özellikleri ile ilgili detayları bir sonraki sayfada bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl henüz geliştirme çalışmaları sırasında ilk siparişini Romanya’dan alan Otonom Atak Electric, üretime geçilmesinin hemen ardından Türkiye’de ilk olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) talep gördü.

Karsan Otonom Atak Electric için yeni proje

Karsan’ın 8 metre sınıfındaki yüzde 100 elektrikli modeli Atak Electric üzerinde Karsan Ar-Ge ekibi ve ADASTEC’in flowride.ai yazılımını kullanarak birlikte yaptığı çalışmalarla geliştirdiği Otonom Atak Electric, üniversitenin Ar-Ge faaliyetleri kapsamındaki proje geliştirme çalışmalarında kullanılacak.

Bu sayede, sanayi ve teknoloji firmaları ile akademinin, bilimsel derinliği ve ticari potansiyeli yüksek teknolojik ürünler ve hizmetler geliştirmelerine de zemin sağlanmış olacak.

Karsan otonom otobüs ile ABD vizesini yenileyecek

1
2
Önceki İçerikAraç kiralama süreci “stressiz” hale geliyor
Sonraki İçerikYeni küçük Toyota modeli Çekya’da üretilecek
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz