Kaynağından önemli iddia; Apple otomobil 2021’de

Pazartesi günü ajanslara düşen Apple Car elektrikli otomobil 2024 yılında yollara çıkacak haberi için yeni bir gelişme yaşanıyor. iPhone, MacBook, iPad gibi ürünleri ile dünyanın en değerli 3. şirketi olan Apple şirketinin; elektrikli otomobili 2021 içerinde yola çıkarabileceği belirtiliyor. İddia; teknoloji şirketleri üretiminde öne çıkan Taiwan’dan Economic Daily News gazetesinden geldi.

Apple yöneticileri ile çalışan yerel üreticilere dayandırılan iddia’ya göre; Apple Car’ın 2021’in üçüncü çeyreğinde sahneye çıkması konusunda hazırlıklar yapılıyor. Pazartesi günü Tesla hisselerinin S&P endeksine çıktığı ilk günde Apple Car açıklamalarıyla yüzde 5’den fazla düştüğünü de hatırlatalım.

Apple elektrikli otomobil için şirketin düzinelerce prototipi test ettiği gelecek yılın ikinci çeyreğinde Apple Car parçalarının üretimine başlamak için Tayvanlı tedarikçilere ulaştığı dile getiriliyor. Apple 2021’de yeni iPhone, yeni Apple saat modelleri, iPad ve MacBook serisine otomobil ekleyebilecek mi?

Çünkü Apple’ın bir yandan sürücüsüz otomobil için büyük bir çip üreticisi ile görüştüğü bu modelin ise 3-5 yıl içinde seri üretime ulaşacağı; enerjisini buraya yoğunlaştıracağı da dile getiriliyor.

Öyle ya da böyle Apple elektrikli otomobil konusunun içerisinde olacak. Project Titan olarak aklandırılan projede Apple’ın kullanacağı bataryalar da kendi üretimi olacak.

Apple projesinin temelinde elektrikli otomobillerin en büyük masraf kalemi olan bataryaların daha ucuza mal edilmesi yer alıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.