Kia Sportage yenilendi

Kia’nın Sportage modelini alırken bir daha düşünün. Çünkü bir süre sonra mevcut Sportage ilk kez Frankfurt’ta gösterilecek yeni nesille yer değiştirecek

Frankfurt Otomobil Fuarı, 15 Eylül’de kapılarını açacak. Birbirinden yeni ve çekici modellerin boy göstereceği fuarda yeni nesil Kia Sportage’da üzerindeki örtüyü atacak. Dördüncü nesliyle otomobilseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Sportage’ın tasarımı hakkında ipucu veren bazı fotoğrafları da şimdiden yayınlandı. Daha keskin hatlara sahip olacağı görünen aracın kabininde modern tasarım çizgileri zengin malzeme kalitesiyle birleştirilecek.

Kia Sportage, kuzeni Hyundai Tucson ile aynı platformu paylaşacak. Motor seçenekleri de Tucson ile benzer olacak yeni nesil Sportage, Kuzey Amerika’da 164 beygirlik 2.0 lt ve 175 beygirlik 1.6 lt’lik motorlarla satışa sunulacakken; Avrupa’da 132 beygirlik 1.6 lt ve 175 beygirlik 1.6 lt’lik motorlar görev alacak. Avrupa’da bu iki benzinli motora; 115 beygir güç üreten 1.7 litrelik, 136 beygir güç üreten 2.0 litrelik ve 186 beygir güç üreten 2.0 litrelik dizel motorlar eşlik edecek.

Yazımızın başında dikkat çektiğimiz satın alma konusuna gelirsek.

Durun, bir daha düşünün; Ya mevcut Sportage için yapılacak ekstra kampanyayı bekleyin, ya da yenisini alın.

Önceki İçerikHem üretiyor hem satıyor
Sonraki İçerikPagani Zonda Türk tasarımcıyla geri dönüyor
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz