Kia Sportage’ın ilk videosu…

VW-Golf-GTI

Yeni Kia Sportage’ın yeni fotoğrafları yayınlandı.

Otomobil tutkunlarıyla buluşmasına sayılı günler kala fotoğrafları ve tanıtım videosu yayınlanan aracın tasarımı tartışmalara yol açtı.

Resmi olarak savaş uçakları çizgisinden ilham aldığı belirtilen yeni tasarım, aynı zamanda belirgin hatları ve pürüzsüz yüzeyi arasındaki zıtlıktan doğan fotoğrafa umut bağlıyor.

Eskiye göre daha keskin detaylara sahip olan yeni Sportage’ın ızgara ile ayrıştırılmış farları en büyük değişimlerden biri olarak öne çıkıyor.

Yeni Kia Sportage’ın daha düşük, daha geniş “kaplan-burun” ızgarası, yeni yüzünün alt kısmına daha fazla hacim kazandırıyor. Böylece otomobilde daha heybetli ve daha kararlı bir duruş ortaya çıkıyor.

Arka kısımda yer alan yatay formlar ve yüzey hacmi, otomobilin genişliğini vurguluyor. Bu detaylar, kompakt SUV’a daha kararlı bir görünüm veriyor.

2013 KIA Provo konsept otomobilden esinlenilerek, otomobilin alt kısmına daha fazla görsel ağırlık ve daha çok denge hissi verilmiş.

İşte Kia Sportage:

Önceki İçerikYeni Insignia hazırlanıyor
Sonraki İçerik3 milyon euroluk Ferrari de orada
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz