Kiralamada en çok hangi marka tercih ediliyor?

 

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nin (TOKKDER) bağımsız araştırma şirketi TNS Global işbirliği ile yürütmekte olduğu pazar araştırmasının 2014 yılı sonuçlarını içeren ‘Operasyonel Kiralama Sektör Raporu’ yayınlandı. 

Rapora göre, geçen yıl Türkiye’de satılan yeni otomobillerin yüzde 17.6’sı olan yaklaşık 103 bin adet yeni aracı filosuna kattı. 

2013 yılına göre yüzde 14.3’lük bir büyüme kaydeden sektör, parkındaki araç sayısını yaklaşık 236 bin 900 adede çıkardı. 2014 yılında yapmış olduğu yaklaşık 7 milyar TL’lik yeni araç yatırımı ile Türkiye operasyonel kiralama sektörünün aktif büyüklüğü 13.7 milyar TL’ye ulaştı. 

Renault yüzde 27.9’luk payı ile Türkiye operasyonel kiralama sektörünün araç parkında en çok tercih edilen marka olmayı sürdürürken, yüzde 17.1 ile Volkswagen ikinci, yüzde 14.1 ile Ford üçüncü, yüzde 10.9 ile Fiat dördüncü sırayı aldı. Sektörün araç parkının yaklaşık yarısı C segment araçlardan oluşurken, B segment araçlar yüzde 30,4, D segment araçlar ise yüzde 13 pay aldı. Parkının yüzde 92.9’u dizel araçlardan oluşurken, manuel vites araçların payı yüzde 61.6 oldu.

Önceki İçerikHonda’nın talihlisi İzmir’den
Sonraki İçerik2015 model takvimi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz