Komşudan ağır ödül: Rusya’da yılın kamyonu Ford F-Max

Dünyanın dört bir yanında dağıtılan ve Yılın ile başlayan ödüllerden biri Türkiye’de üretilen bir araca geldi. Ford Otosan tarafından Eskişehir’de üretilen ve Türk mühendislerin imzasını taşıyan F-Max, Rus ticari araç jürisi tarafından çok beğenildi. Yılın kamyonu Ford F-Max seçildi.

Ağır ticari sektöründe küresel rekabetin boyutlarını değiştiren F-MAX’e bir büyük ödül de Rusya’dan geldi. F-MAX, “Rusya’da Yılın En İyi Ticari Aracı” yarışmasında “Yılın Kamyonu” ödülünün sahibi oldu.

Ford Trucks’ın ilk olarak 2018 Hannover Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda (IAA) dünyaya tanıttığı çekicisi F-MAX; 2×18 yılında da “Uluslararası Yılın Kamyonu” (IToY) ödülünün sahibi olmuştu.

Yılın kamyonu Ford F-Max nasıl seçildi

F-MAX kamyonunun rakiplerini geride bırakarak, puanları toplamasındaki kriterler ileri teknolojisi, konforu, gücü, verimliliği ve toplam sahip olma maliyeti gibi özellikler olduğu belirtiliyor.

Ödülü Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan ve Rusya Ülke Müdürü Bahadır Koç aldılar.

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, ödüle ilişkin değerlendirmesinde, “Ödülün Rusya’dan gelmesi ayrı bir önem taşıyor. Ford Trucks olarak 2007 yılından bu yana faaliyette bulunduğumuz Rusya, Türkiye’den sonra en fazla kamyon parkımızın olduğu pazar konumunda” şeklinde konuştu.

Ford F-Max 2018 yılı son çeyreğinde detaylanmıştı. Eskişehirde üretilen bu aracın hangi özelliklere sahip olduğunu hatırlamak ister misiniz?

Ford’un yeni kamyonu stüdyo daire gibi, İşte F-Max’le ilgili tüm detaylar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.