Kona güvenlik testinde pick plus yaptı

Uluslararası Otoyol Güvenliği Enstitüsü’nün yapmış olduğu çarpışma testlerinde; Hyundai Kona en yüksek derece olan Top Safety Pick Plus’ı elde etti. Kona’nın Kör Nokta Çarpışma Uyarısı (BCW), Arka Çapraz-Trafik Çarpışma Uyarısı (RCCW); ve diğer radar sistemleri en yüksek skora ulaşmada yardımcı oldu.

Hyundai, Türkiye’de Mayıs ayında satışa sunduğu Kona modeliyle yine bir çarpışma testinden daha zaferle ayrıldı. Kona, Amerikan bağımsız araştırma kuruluşu IIHS’nin açıkladığı sonuçlara göre en üst düzeyde bir derece olan Top Safety Pick Plus’ı kazanmış oldu. Kona, tasarımdaki başarısını güvenlik anlamında da devam ettirdi.

Yolcu koruma notu

Kona ayrıca, yolcu tarafındaki ön çarpışma testinde yolcu koruma için iyi bir derecelendirme notu elde etti. Yeni nesil LED farlarıyla Top Safety Pick Plus ödülüne layık görüldü. IIHS’in beş diğer çarpışma testi değerlendirmesinde; 20 ila 40km/s pist testlerinde de ön çarpışma önleme sistemi üstün bir derecelendirme elde etti.

2018 Top Safety Pick Plus ödülüne hak kazanmak için araçlar, yapılan testlerde sürücü tarafındaki; ön, ön çapraz, yan, tavan dayanıklılığı ve baş koruma testlerinde yüksek skorlar elde etmek zorunda. Ayrıca araçların yolcu tarafı ön çapraz çarpışma testlerinde en yüksek korumayı sağlaması gerekiyor. Hyundai Kona, sunmuş olduğu opsiyonel çarpışma önleyici sistem ve farlar sayesinde de bu iddiasını iki katına çıkarmış oldu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.