KPMG yönetici anketi: Gelecek elektrikli, abonelik sistemli, otonom araçların

KPMG-Otomotiv-Raporu-2021-Hakan-Ölekli-imzasıyla-yayında
Hakan Olekli: KPMG Otomotiv Sektör Lideri

Denetim, vergi ve danışmanlık alanında teknoloji temelli hizmetler sunan KPMG’nin yıllık 2021 Küresel Otomotiv Yöneticileri Anketi sonuçları 22. kez yayınlandı. KPMG yönetici anketi sonuçlarına göre 2030 yılına kadar otomotiv dünyasını etkileyecek yeni trendler, satış kanallarındaki değişim, araç paylaşımı abonelikleri ve yeni otomobil modelleri domine edecek.

31 ülkeden ankete katılan 1.100’den fazla yönetici, önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde sektörde kapsamlı bir dönüşüm görmeyi bekliyor. Ankete katılanların yüzde 53’ü, otomobil endüstrisinin önümüzdeki 5 yıl içinde daha kârlı bir büyüme göreceğine inanırken; kâr görünümünden endişe duyanların oranı ise yüzde 38.

Ankette yöneticiler ayrıca elektrikli araçlardan otomobil satışlarına, yeni iş modellerinden araç verileri ve yeni teknolojilere kadar sektöre yön verecek birçok konuda da görüşlerini aktarıyor.

KPMG Küresel Otomotiv Yöneticileri Anketi ne göre gelecek elektriklilerin olacak
KPMG Küresel Otomotiv Yöneticileri Anketi gelecek elektrikli araçların olacak sonucunu ortaya koydu.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Önceki İçerikRenault Türkiye’de Mitsubishi Colt 2023 model otomobil üretecek
Sonraki İçerikTogg, Gemlik’te kendi pistine çıktı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz