Küçük lüks SUV’a yeni oyuncu

Bir süre için 1.6 litrelik dizel motorlara veda eden Volvo, yeni SUV çalışmalarına devam ediyor. SUV sınıfına yönelik ilginin beklentinin üzerinde olması markanın model yelpazesini geliştirmeye odaklanmasında da etkili oluyor.

Volvo Başkanı Hakan Samuelsson, küçük crossover modelin marka için öncelikli olduğunu söyledi. Henüz şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen; Automotive News Europe’un aldığı bilgiler ışığında, aracın XC40‘ın yeni kompakt mimarisine sahip ilk model olacağını duyurdu.

Küçük crossover modelin 2018 başlarında hazır olacağı gelen bilgiler arasında olmakla birlikte aracın Drive-E-4 silindir motora sahip olması bekleniyor. Yeni nesil V40 ve V40 Cross Country modellerinin de aynı platformda geliştirileceği ve 2019’a kadar hazır olacakları da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Aracın Avrupa ve Amerika’dan önce Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Önceki İçerikBu otomobil santral olabiliyor
Sonraki İçerikKardeşlere 5 yıldız
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz