Kullanıcı bilgileri sızdı: Tesla sırlarını saklayamıyor

tesla almanya fabrikası
Tesla Almanya, IAA Münih 2023 fuarında açık alanda otomobillerini sergileyecek.
VW-Golf-GTI

Yeni nesil otomobiller kullanıcı bilgilerini hem üzerlerinde hem de üreticilerin cloud teknolojilerinde depoluyor. Türkiye’de kamu kuruluşu BTK’nın da müdahil olduğu bu depolama süreci sızıntılara da açık. Araç güvenliği başta olmak üzere sürücü bilgileri hackerların eline geçebiliyor. Bunun son örneklerinden biri Tesla Avrupa’da yaşandığı iddia ediliyor. Tesla kullanıcı bilgileri hackerlara sızdı. Anlaşıldığı kadarıyla Tesla sırlarını saklayamıyor.

Almanya’da yayınlanan ekonomi gazetesi Handelsblatt’ın iddiasına göre 100 gigabyte veri hackerların eline geçti. Bilgiler içerisinde müşterilerin, çalışanların ve iş ortaklarının verilerinin bulunduğu belirtiliyor. Gazete, Tesla’nın veri korumada başarısız kaldığını iddia ediyor.

Tesla sırları sızıntısı için araştırma

Tesla’nın Avrupa merkezinin bulunduğu Hollanda’daki AP veri gözlemcisi sözcüsü, “Handelsblatt hikayesinin farkındayız ve araştırıyoruz” dedi.

Sözcü, bir soruşturma başlatıldığı, başlatılacağı veya başlatılmayacağı konusuna açıklık getirmedi.

tesla otopilot

Önceki İçerikTicaret Bakanı Muş’tan otomobil bayilerine ceza açıklaması!
Sonraki İçerikEn uzun menzilli elektrikli otomobiller hangileri?
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz